F1. Ścisk w czołówce - dwóch liderów

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 panuje niebywały ścisk. Raptem osiem punktów dzieli prowadzącego Marka Webbera i czwartego Jensona Buttona. Na czele listy, z identycznym dorobkiem punktowym, Webber i Vettel z Red Bulla.

Rozstrzygnięcia w GP Monaco przetasowały klasyfikację generalną mistrzostw świata. Wyścig wygrał Mark Webber, za co zainkasował 25 punktów, drugi był Sebastsien Vettel - zdobył punktów 18, trzeci zaś Robert Kubica z Renault, co wzbogaciło jego konto o 15 oczek. Bez zdobyczy tym razem prowadzący przed GP Monaco Jenson Button z McLarena, który zakończył wyścig już na trzecim okrążeniu.

To zdarzenie kosztował Buttona pozycję lidera. Brytyjczyk spadł na czwarte miejsce, a wyprzedzili go Webber, Vettel i Alonso.

Aktualnie klasyfikacji przewodzi dwóch kierowców Red Bulla - mają po 78 punktów i tylko dzięki większej liczbie zwycięstw w sezonie (dwa) liderem jest Mark Webber. Trzecie miejsce zajmuje Fernando Alonso z Ferrari, który w Monaco po pięknej walce wyszarpał wręcz osiem punktów. Ma ich aktualnie 75.

Button z dorobkiem 70. oczek jest czwarty.

Robert Kubica awansował dzięki trzeciej pozycji w Monaco na szóste miejsce. Zgromadził co prawda tyle samo punktów co Lewis Hamilton - 59, ale ma lepszy od Brytyjczyka bilans wysokich miejsc.

Czołówka po GP Monaco:

'Kubica na podium- wielki sukces, a czuje się przegrany'

Podium dla Kubicy ?

Więcej o: