F1. Red Bull jeszcze bez F-duct w Barcelonie

Kierowca Red Bulla Mark Weber przyznał, że jego zespół nie przygotował jeszcze systemu f-duct i nie wykorzysta go podczas GP Hiszpanii. Inne ekipy testowały kanał w Barcelonie.

Jeszcze nie wiemy kiedy w naszych bolidach zostanie zainstalowany system F-duct. Ale zespół przygląda się temu rozwiązaniu, tak jak pozostałe zespoły - powiedział Webber. Red Bull chce jednak poczekać, aż system będzie bardziej dopracowany. - Na pewno nie wykorzystamy go w Barcelonie - dodał Australijczyk

Inowacyjne rozwiązanie inżynierów McLarena zyskuje coraz więcej zwolenników. Po ostatnim podwójnym zwycięstwie w GP Chin, gdy bolidy McLarena na prostych nie miały sobie równych, pozostałe teamy zostały zmuszone do szybkiej reakcji. Zespół Ferrari miał testować system podczas sobotnich treningów w Katalonii. Podobnie miał zrobić Sauber, który sprawdzał efektywność F-duct w piątek.

F-duct jest pomysłem inżynierów McLarena. System ma poprawiać czasy okrążenia o ponad 0,5 sekundy. Na długich prostych pozwala "schować" tylne skrzydło, co zmniejsza opór powietrza i znacznie zwiększa prędkość bolidu.

Zwycięstwo Kubicy w Rally Internazionale del Taro czytaj tutaj ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.