F1. Red Bull Racing ponownie w Polsce

W maju rusza kartingowy projekt Red Bulla. Przez kilka miesięcy amatorzy prędkości będą walczyć o tytuł najszybszego kierowcy kartingowego w Polsce. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie pojedynek z Sebastianem Vettelem.

Jak donosi serwis Formula1.pl , już pierwszego maja ruszy unikalny na skalę światową projekt Red Bulla. Każdy, kto lubi ściganie i duże prędkości będzie mógł spotkać się ze znajomymi na lokalnym torze kartingowym. Ci, którzy wykręcą najlepsze czasy podczas eliminacji spotkają się podczas finałowego wyścigu na ulicznym torze w Warszawie. Zwycięzca zawodów weźmie udział w niecodziennym pojedynku gokartowym z Sebastianem Vettelem, obecnym wicemistrzem świata F1.

Red Bull As w Karcie to jedyna możliwość pojedynku z kierowcą Formuły 1 na świecie. Vettel jeździł już po Polskich drogach. W 2007 roku, podczas Red Bull 3D Race pojawił się w Krakowie, gdzie prezentował możliwości swojego bolidu. Polscy kibice ponownie będą mogli podziwiać umiejętności Niemca w tym roku.

"Bardzo się cieszę, że mogłem Polakom rzucić tak odważne wyzwanie. W środowisku związanym z Formułą 1 dość często spotykam się z opiniami, że polscy kierowcy potrafią zaskakiwać na torach kartingowych. Mam nadzieję, że mnie też zaskoczą, a rywalizacja w Warszawie będzie ostra. Do zobaczenia na pole position!" - powiedział Sebastian Vettel

Pogoń Kubicy za Red Bullem. Renault jest coraz bliżej czytaj tutaj ?

Więcej o: