F1. Button po wygraniu GP Chin: To moje najlepsze zwycięstwo

30-letni Jenson Button, który dzięki zwycięstwu w Grand Prix Chin, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców, przyznaje że to było jego najlepsze jak dotąd zwycięstwo: Jego partner z McLarena - Lewis Hamilton, który zajął drugie miejsce na podium, dodał z kolei, że wyścig był dla niego "pełen wrażeń".

Button, który startował z piątego miejsca, przyznał po wyścigu, że warunki na torze były bardzo trudne: - Tym lepiej, że nasza szybkość była dzisiaj na wysokim poziomie. To zwycięstwo to nie był tylko łut szczęścia spowodowany pogodą - powiedział Brytyjczyk.

- Miałem pełen wrażeń wyścig - dodał z kolei Hamilton. - Wywalczyłem jednak swoje miejsce i obaj wykonaliśmy dziś ogromną pracę. To jest wspaniałe dla naszego teamu.

GP Chin: Podwójny triumf McLarena! Kubica i Renault nagrodzeni za ryzyko!

Sebastian Vettel, który zajął miejsce szóste - tuż za Robertem Kubicą, powiedział: - Dziś było bardzo chaotycznie, ale ostatecznie ta pozycja może się okazać bardzo istotna. Oczywiście nasi główni rywale skończyli przed nami, więc to już nie jest tak przyjemne. Dla nas to był bardzo trudny wyścig - zakończył kierowca Red Bulla.

Fernando Alonso, który za falstart na początku wyścigu, ukarany został przejazdem przez pit-lane, narzekał na zbyt częste wizyty w boksie: - Wydaje mi się, że zatrzymywaliśmy się chyba z pięć razy, by zmieniać opony. Mam nadzieję, że następny wyścig będzie już dla nas normalny. Mieliśmy taki dotychczas jeden - w Bahrajnie, gdzie wygraliśmy. Potrzebujemy więcej takich "zwykłych weekendów" - wyznał kierowca Ferrari.

Kubica piąty, dublet McLarena - relacja okrążenie po okrążeniu ?

Więcej o: