F1. Szef Renault: W wyścigu będzie jeszcze lepiej

- Witalij robi dobrą robotę. Wrócił w dobrym stylu po wypadku na treningu i wycisnął z samochodu, co mógł. On robi postępy z weekendu na weekend - chwalił Witalija Pietrowa po kwalifikacjach przed GP Chin szef zespołu Renault, Eric Boullier. Francuz docenia też Roberta Kubicę i uważa, że w wyścigu bolidy Renault będą jeszcze szybsze.

Rusza wielki konkurs Wygraj Formułę! Do zdobycia 10 000 zł. Zagraj! ?

Kwalifikacje przed GP Chin były w wykonaniu Roberta Kubicy bardzo udane. Zajął w "normalnych" (suchych, bez niespodzianek) warunkach ósme miejsce, wyprzedzając między innymi Michaela Schumachera z Mercedesa. Polak nazwał je nawet "jednymi z najlepszych kwalifikacji w karierze". Podobnie uważa szef zespołu Renault - Eric Boullier.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z formy bolidu. Wykazuje on ciągły postęp i potwierdza, że robimy jako team dobrą robotę. Ósme miejsce Roberta to dobry wynik. Jesteśmy teraz w kwalifikacjach między dwoma Mercedesami. Możemy spodziewać się jeszcze lepszego tempa w wyścigu - mówi.

Eric Boullier chwali także drugiego kierowcę Renault, Witalija Pietrowa.

- Witalij wykonał dziś dobrą robotę. Wrócił w dobrym stylu po wypadku na porannym treningu, który jest winą jego krótkiego stażu w F1. To przecież dopiero jego czwarte Grand Prix. Witalij poprawia się z weekendu na weekend, wyciska z samochodu, co może. Jego 14. miejsce można uznać za sukces - zakończył szef francuskiego teamu.

GP Chin już w niedzielę o 9:00. Na relację na żywo zapraszamy do Sport.pl.

Raj: Red Bull najlepiej, Kubica na 8. miejscu

Najlepsze kwalifikacje w tym roku - mówi Robert Kubica ?

Więcej o: