Robert Kubica zadowolony z nowego samochodu

Już w niedzielę o 8.15 Robert Kubica korzystając z przerwy w wyścigach F1 wystartuje w Rajdzie Citta di Forli. Polak podzielił się z portalem F1.pl wrażeniami po pierwszej jeździe nowym samochodem.

- Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, samochód bardzo dobrze hamuje. Start w Forli traktuję treningowo, korzystając z przerwy pomiędzy Grand Prix Malezji i Chin - powiedział Robert Kubica portalowi F1.pl . Polak w niedzielę o 8.15 wystartuje w Rajdzie Citta di Forli,

Do tej pory Kubica startował w rajdach słabszym Renault Clio R3, teraz będzie miał do dyspozycji teoretycznie mocniejsze, choć starsze Clio S1600. Podobnym modelem startował kilka lat temu Michał Kościuszko w Mistrzostwach Świata Juniorów. Klasa S1600 posłużyła jako baza do budowy R3.

Kubica wystartuje w barwach młodego, ale szybko rozwijającego się włoskiego zespołu Twister Corse z Gozzano założonego przez pasjonata sportów motorowych Sergio Terriniego. Oprócz Clio, w stajni Włochów mieści się jeszcze Subaru Impreza WRC i Peugeot 207 S2000.

Tym ostatnim samochodem w Rally Citta di Forli pojedzie znany włoski kierowca Piero Longhi, który otrzyma pierwszy numer startowy. Na auto Kubicy naklejona zostanie 19-tka.

4. miejsce Kubicy w Malezji cenniejsze niż podium w Australii? Nowy zespół i nowa maszyna Roberta Kubicy >

Więcej o: