F1. Australijska prasa: szokujący rezultat Kubicy

- Szokujący rezultat Kubicy. Nikt na niego nie stawiał, a on dał prawdziwy popis talentu i szybkości - opisuje rewelacyjny występ Roberta Kubicy w Melbourne australijski portal heraldsun.com. Polak w GP Australii zajął drugie miejsce, wygrał Jenson Button.

Świetna jazda Roberta Kubicy w Australii nie umknęła uwadze miejscowych mediów. Portal heraldsun.com poświęcił Polakowi obszerny artykuł, w którym nie szczędzi mu pochwał.

'Kubica udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców świata!' - Nikt na Polaka nie stawiał. W kwalifikacjach był przecież dopiero dziewiąty. Bukmacherzy nie dawali Kubicy żadnych szans na zwycięstwo - stawka wynosiła 125 do 1. A on zaskoczył wszystkich, po prostu zszokował - zaczyna artykuł heraldsun.com.

- Pokazał klasę. Pokazał, że ma talent wyścigowy. Pojechał świetnie, nawet wtedy, gdy był pod presją rywali - chwali dziennikarz Kubicę.

Portal podkreśla nie tylko rewelacyjną jazdę Polaka, ale też doskonałą pracę zespołu. Taktyka była optymalna, odpowiednia do zmieniającej się sytuacji na torze.

Poetycko opisywany jest start, po którym Kubica zyskał pięć pozycji. - Polak zerwał się do walki tuż po starcie, przebił się przez panujący chaos i zamieszanie i ruszył do przodu zyskując kolejne pozycje.

To wtedy, według portalu, rozstrzygnął się wyścig. Potem Polakowi wystarczyła tylko uważna jazda, podczas której pokazał, że doskonale radzi sobie z presją. Ostatecznie Polak ukończył wyścig 12 sekund za Buttonem i 2. sekundy przed Massą.

Dziennikarz zwraca też uwagę na bezbłędną jazdę Polaka. Podkreśla, że to był klucz do sukcesu i podaje przykład Pietrowa, kolegi Roberta z Renault, który stracił szansę na punkty przez niepotrzebny błąd.

Podium Kubicy zostało zatem ocenione jako nieoczekiwane, ale w pełni zasłużone.

Kubicę chwali też szef Renault ?

Więcej o: