F1. Kubica wygrał pierwszy trening! W drugim był 11

Robert Kubica jadący Renault uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed GP Australii. Polak jako jedyny zszedł poniżej 1 minuty i 27 sekund. Drugi wynik wykręcił Nico Rosberg z Mercedesa, trzeci był aktualny mistrz świata - Jenson Button w McLarenie. Drugi trening czasem 1:25.801 wygrał Lewis Hamilton z McLarena.

I trening:

Podczas pierwszego treningu Polak pojechał rewelacyjnie i z czasem 1:26.927 był zdecydowanie najlepszy. Drugi Nico Rosberg najszybsze okrążenie przejechał w czasie 1:27.126, a Button 1:27.482.

Na uwagę zasługuje niska pozycja Michaela Schumachera z Mercedesa i Marka Webbera z Red Bulla. Niemiec był dwunasty, a jego kolega z teamu, Nico Rosberg - drugi. Natomiast jadący prawdopodobnie najszybszym bolidem w stawce reprezentant gospodarzy ukończył trening na 14. pozycji.

Kolega Kubicy z Renault - Witalij Pietrow - zaprezentował się bardzo dobrze i z czasem 1:28.114 uplasował się na miejscu dziewiątym.

II trening:

Dopisująca podczas pierwszej sesji pogoda popsuła się zaraz po rozpoczęciu drugiego treningu - spadł lekki deszcz.

- 35 minut przed końcem zajęć Robert Kubica także postanowił zorientować się w pracy przejściówek na Albert Park. Wyraźne uślizgi samochodu Polaka sugerowały trudne warunki - pisze strona F1.pl. Polak nie zdołał zatem utrzymać świetnego tempa - wykręcił 11. czas (1:27.108). Wyżej uplasował się partner Kubicy z Renault - Witalij Pietrow - sklasyfikowano go na wysokim piątym miejscu (czas 1:26.732).

Najszybszy w stawce był Lewis Hamilton z McLarena. Uzyskał 1:25.801 i wyprzedził drugiego kierowcę McLarena, Jensona Buttona. Trzeci wynik wykręcił Mark Webber, rewanżując się tym samym za słaby występ w pierwszej sesji treningowej.

Daleko sklasyfikowano kierowców Ferrari - Alonso na 15. miejscu, a Massę na 17. 16. był Sebastian Vettel z Red Bulla.

Wyniki drugiej sesji treningowej

Kwalifikacje:

Kolejny trening odbędzie się w sobotę nad ranem. Kwalifikacje do GP Australii rozpoczną się w sobotę o godzinie 7:00 polskiego czasu. Relacja na żywo na Sport.pl.

Jadę jak w zwolnionym tempie - mówi Kubica ?

Więcej o: