Formuła 1. Hamilton: Red Bull jest najszybszy w stawce

Według mistrza świata z 2008 roku, Brytyjczyka Lewisa Hamiltona, najszybszy bolid w obecnym sezonie Formuły 1 ma Red Bull. - Są wręcz niedorzecznie szybcy - mówi o bolidzie Sebastiana Vettela i Marka Webbera Hamilton.

- Red Bull jest absurdalnie szybki, najszybszy w stawce. To istne szaleństwo - powiedział dziennikarzom Lewis Hamilton. - Już w zeszłym roku mieli w niektórych momentach dwa razy większy docisk niż my. Nawet pod koniec sezonu, kiedy wygraliśmy kilka wyścigów, nie mogliśmy się z nimi równać w tej kwestii - dodaje Brytyjczyk.

Możliwości samochodów Vettela i Webbera pokazał już pierwszy wyścig obecnego sezonu. W Bahrajnie Red Bull wyśmienicie zaprezentował się w kwalifikacjach - Vettel był pierwszy, a Webber szósty. W trakcie zawodów obaj kierowcy także byli bardzo szybcy, jednak 15 okrążeń przed metą Vettel zaczął mieć problemy z silnikiem i ostatecznie zakończył rywalizację na czwartym miejscu - tuż za Hamiltonem. Webber był ósmy - przed nim Button, partner Hamiltona z McLarena.

Według Hamiltona nie znaczy to jednak, że taka sytuacja się utrzyma - Obaj mają najszybsze samochody i będą mieli jeszcze szybsze. W trakcie sezonu powinni się oddalać od reszty stawki.

- Alonso był bardzo szybki, to oczywiste. Był bardzo blisko Red Bulla, ale sądzę, że Ferrari traci do nich dobre pół sekundy - kontynuuje Hamilton.

- My jesteśmy na tym samym poziomie, co Mercedes i to rywalizacja z nimi musi nam na teraz wystarczyć. Musimy po prostu pracować ciężko z weekendu na weekend.

Jak pokonać Red Bulla? Oni mają najszybsze samochody, ale naszą szansą na pokonanie ich będzie niezawodność - zakończył Brytyjczyk.

Nielegalny dyfuzor Kubicy? 

Więcej o: