Schumacher: "Takie" wyścigi z tym nieszczęsnym zakazem tankowania

Michael Schumacher w pierwszym po powrocie do ścigania starcie zajął szóste miejsce. Nie był zadowolony z jazdy w Bahrajnie, ani z tego jak teraz przebiega rywalizacja na torze

Michael Schumacher mówi bez ogródek: - Wyścig bez tankowania to po prostu start, a potem trzeba mieć swoje tempo i nie popełniać błędów. Wyprzedzanie jest po prostu niemożliwe, chyba, że ktoś przed tobą popełni błąd. Lewis Hamilton popełnił mały błąd, więc Nico Rosberg był w stanie go wyprzedzić. Stracił miejsce na pit stopie. To wszystko. Takie wyścigi będziemy oglądać, z tym nieszczęsnym brakiem strategii wyścigowej.

Pechowy początek Kubicy, ale dobry bolid?

Niemiec zajął szóste miejsce, Nico Rosberg - jego partner z teamu Mercedesa - piąte. Hamilton był trzeci, wygrało Ferrari - Fernando Alonso pierwszy, Felipe Massa - drugi.

Po trzech latach poza wyścigami Schumacher twierdzi, że miał "niezłą zabawę". - Zwłaszcza na początku, po dobrym starcie. Szóste miejsce daje dobrą podstawę do poprawy. Jestem pewien, że poprawimy samochód. Wszyscy wiemy w zespole, że mamy do przejścia długą drogę. Sezon jest długi - dodaje.

Nastepny wyścig w Australii 28 marca.

Pustynna katastrofa - Renault w GP Bahrajnu ?