Jenson Button: O tytuł powalczy siedem zespołów

Aktualny mistrz świata Jenson Button i kierowca McLarena uważa, że w rozpoczynającym się 14 marca w Bahrajnie sezonie Formuły 1 o tytuł powalczy aż siedem zespołów.

- Myślę, że w czołówce będą więcej niż cztery zespoły - powiedział Button w poniedziałek w siedzibie zespołu McLarena w Woking. - Jesteśmy my, ale też Ferrari, Mercedes, Red Bull, a wcale nie tak daleko w tyle są Sauber, Force India i Williams. Walka będzie bardzo zacięta - dodał.

Button czeka na początek sezonu z niecierpliwością. - Sezonu w samochodzie z numerem jeden będzie dla mnie wielkim wyzwaniem - powiedział.

Jego rodak i kolega z zespołu - Lewis Hamilton podczas niedzielnych testów w Barcelonie wykręcił najlepszy czas wyprzedzając m.in. Marka Webbera z Red Bulla i Felipe Massę z Ferrari. Szósty czas uzyskał powracający po trzech sezonach przerwy Michael Schumacher.

Spotkania w wyścigu z 41-letnim Niemcem już nie może się doczekać Hamilton. - Być z nim na jednym torze, to będzie niesamowite uczucie. To legenda - powiedział Anglik, który do F1 trafił w 2007 roku, w pierwszym sezonie bez Schumachera.

Wszyscy się zastanawiają, co Mercedes przygotował na inaugurację sezonu ?

Więcej o: