Formuła 1. Powrót Lotusa, poznaliśmy nowy bolid

W piątek zaprezentowano nowy bolid F1. Lotus Cosworth T127, bo tak nazywa się auto, kolorystycznie nawiązuje do słynnych zielono-żółtych barw pojazdów Colina Chapmana. W imprezie wzięli udział szef ekipy Tony Fernandes, główny inżynier Mike Gascoyne oraz trójka kierowców - Jarno Trulli, Heikki Kovalainen i Fairuz Fauzy.

- Jestem niezwykle dumny, że mogę tutaj dzisiaj być i pokazać światu owoce ciężkiej pracy ekipy w ostatnich pięciu miesiącach - powiedział w trakcie prezentacji Tony Fernandes. - Nasz zespół, który pięć miesięcy temu nawet nie istniał, rozkwita pracą, entuzjazmem i pasją dla Lotus Racing oraz stojących przed nami wyzwań. Chylę też głowę przed zdolnościami, które pozwoliły na zbudowanie tej pięknej maszyny w tak krótkim czasie - powiedział szef ekipy.

T127 jest dziełem ekipy projektantów działających pod kierunkiem Mike'a Gascoyne'a. Samochód napędza silnik Coswortha, przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem skrzyni biegów Xtrac. W środowisku Formuły 1 nowy pojazd Lotusa został okrzyknięty najbardziej estetycznym bolidem w stawce.

Jakie aspiracje ma Lotus, czytaj na portalu F1.pl ?

Więcej o: