F1. Kolejny team ma kłopoty. Force India nie wystartuje?

Zespół Force India może nie przystąpić do rozpoczynającego się 14 marca sezonu Formuły 1. Wszystko przez niedopełnienie obowiązku przedłożenia sprawozdań finansowych.

O kłopotach Force India napisał "Daily Telegraph". Zdaniem dziennika 6 stycznia, w wyniku niedostarczenia Companies House (odpowiednik Krajowego Rejestru Sądowego w Polsce) sprawozdań finansowych, zespół został poinformowany o wszczęciu procesu upadłościowego. Vijaya Mallya, szef teamu, zapewnia, że ekipa zdąży dopełnić wszystkich formalności przed ostatecznym terminem wyznaczonym na 25 lutego.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Companies House i otrzymaliśmy zgodę na przedłużenie terminu do 25 lutego. To standardowa procedura i zupełnie naturalna w przemyśle. Podjęliśmy kroki, aby upewnić się, że sprawozdanie zostanie ukończone przed tym terminem. Udział Force India w mistrzostwach świata Formuły 1 nie jest zagrożony - mówi szef zespołu.

Force India to nie jedyny zespół, którego udział w rozpoczynającym się w połowie marca sezonie stoi pod znakiem zapytania. Niemiecka i fińska prasa donoszą o pogłębiającej się zapaści zespołu Campos Meta - może okazać się, iż hiszpańska ekipa zostanie pozbawiona budowanego przez Dallarę auta. Wszystko przez trwające od jakiegoś czasu kłopoty finansowe.

Więcej o Formule 1 czytaj na F1.pl ?

Więcej o: