Oto wykształcenie Roberta Kubicy. To nie żart

Robert Kubica na stałe zapisał się w historii polskiego sportu - został pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem w Formule 1, wygrał Grand Prix Kanady, świetnie rozwijającą się karierę złamał mu jednak groźny wypadek w rajdzie. O tym słyszeli niemal wszyscy. Jednak jak to jest z wykształceniem polskiego kierowcy? Okazuje się, że pod tym względem 39-latek był stanowczy i w pewnym momencie postawił wszystko na jedną kartę.

Od kilku lat Roberta Kubicy nie oglądamy już w bolidzie F1, a w samochodzie klasy Hypercar. 39-letni Polak tworzy zespół AF Corse z Chińczykiem Yifeiyem Ye oraz Rosjaninem Robertem Szwarcmanem, ścigającym się na izraelskiej licencji, w którym rywalizuje w długodystansowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship).

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Wykształcenie Roberta Kubicy zaskakuje. Nie ma matury

Wielu polskich kibiców słyszało o sportowej karierze Roberta Kubicy w Formule 1, a także o jego strasznym wypadku w 2011 roku oraz długiej rehabilitacji, żeby móc wrócić do ścigania się. Jednak pewnie mało kto wie, jak to jest z wykształceniem polskiego kierowcy wyścigowego i rajdowego. 

Otóż jeśli na torze trzeba często ryzykować, to w trakcie swojej edukacji zaryzykował także Kubica. 39-latek ukończył naukę w Szkole Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie. Po tym, co naturalne, poszedł do liceum. W nim jednak nie zagrzał długo miejsca i to nie z powodu złych ocen, a pasji do sportów motorowych.

To sprawiło, że Kubica przerwał edukację już w pierwszej klasie liceum. Nie napisał więc matury, a za to w pełni poświęcił się rozwijaniu swojej kariery. Nie ma, co ukrywać, że było warto. Został pierwszym w historii Polakiem, który jeździł w Formule 1 oraz wygrał wyścig w tych prestiżowych zawodach.

Robert Kubica w trakcie kariery reprezentował w Formule 1 zespoły BMW Sauber, Renault oraz Williamsa. Jedyną w karierze wygraną w Grand Prix odniósł w Kanadzie w 2008 roku, gdy wyprzedził Nicka Heidfelda oraz Davida Coultharda.

Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.