Desperacki ruch żony Schumachera. Zarobi fortunę, ale wzbudzi kontrowersje

Od dziesięciu lat dokładny stan zdrowia Michaela Schumachera jest jedną, wielką tajemnicą. Co prawda pojawiają się doniesienia, że raz jest lepiej bądź gorzej, ale to nic konkretnego. Żeby finansować leczenie 55-latka, jego rodzina zdecydowała się na kolejną wyprzedaż majątku. Tym razem pod młotek pójdzie kolekcja ośmiu zegarków, których wartość wynosi kilka milionów dolarów.

W grudniu 2013 roku, a więc rok po zakończeniu kariery sportowej Michael Schumacher uległ bardzo groźnemu wypadkowi na nartach w Alpach, po którym długo walczył o życie. Tę walkę udało się wygrać i w 2014 roku opuścił szpital, ale od tamtego czasu jego rodzina bardzo mocno pilnuje swojej prywatności, by media, paparazzi i inne niepożądane osoby nie donosiły o stanie zdrowia legendy Formuły 1. Od lat stan niemieckiego kierowcy pozostaje wielką zagadką.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

- Moim zdaniem Michael jest w stanie, w jakim był bezpośrednio po wypadku. Wygląda na to, że nie ma tam wielkiego progresu, jeśli wystąpił jakikolwiek. Przypuszczam, że rodzina czeka, aż nauka i medycyna wymyślą co, co miejmy nadzieję przywróci nam dawnego Michaela - mówił o stanie Schumachera były kierowca F1 Johnny Herbert na początku roku.

W 2023 roku zagraniczne media poinformowały, że Schumacher poddawany jest nowej terapii, która jest niezwykle kosztowna. W przeliczeniu na polską walutę trzeba za nią płacić ponad pół miliona złotych tygodniowo.

Rodzina Michaela Schumachera wystawi na licytację jego kolekcję zegarków

Rodzina 55-latka regularnie organizuje wyprzedaże jego majątku, żeby mieć pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację. Tym razem wystawionych na aukcji zostanie osiem zegarków Schumachera, których wartość wyceniana jest na cztery miliony dolarów. Tyle też rodzina chce zebrać z licytacji. Odbędzie się ona 13 maja w Genewie.

Wśród wystawionych zegarków będą m.in.: Platinum Vagabondage 1 - wartość od 1,2 mln do 2,2 mln dolarów oraz Audemars Piguet - wyceniany na ponad 212 tysięcy dolarów i Rolex Daytona Paul Newman o wartości ponad 230 tysięcy dolarów.

Pierwszy z czasomierzy został zamówiony dla Schumachera jako osobisty prezent od jego byłego szefa z Ferrari Jeana Todta. Zegarek ma czerwoną tarczę z symbolami reprezentującymi siedem tytułów mistrza świata. Znajduje się na nim także dedykacja dla Michaela Schumachera wygrawerowana z okazji Bożego Narodzenie w 2004 roku. Audemars Piguet został podarowany w poprzednie święta, również z dedykacją i charakterystycznym wzorem czerwonej czapki.

Michael Schumacher to niekwestionowana legenda motosportu. Niemiec najwięcej razy w historii - aż siedem - sięgał po mistrzostwo świata Formuły 1. Jako jedyny zawodnik w historii w 2002 r. ukończył w pierwszej trójce wszystkie wyścigi w sezonie. Karierę zakończył w 2012 r.

Czy Michael Schumacher to najlepszy kierowca w historii Formuły 1?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.