Dantejskie sceny podczas F1. Nie oszczędzili nawet kobiety [WIDEO]

Za nami jeden z ostatnich wyścigów trwającego sezonu Formuły 1. Najlepsi kierowcy świata w ostatni weekend rywalizowali w Meksyku. W mediach dużo więcej niż o wynikach mówi się jednak o tym, co działo się dookoła wyścigu. Kiedy kierowcy ścigali się na torze, doszło do bijatyki między kibicami. Nie oszczędzono w niej nawet kobiety! Wiadomo, już co dokładnie było przyczyną zajścia.

Max Verstappen (Red Bull Racing) odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Czołową trójkę uzupełnili Lewis Hamilton (Mercedes) i Charles Leclerc (Scuderia Ferrari). O sporym pechu może mówić Sergio Perez (Red Bull Racing), który już po pierwszym łuku odpadł z rywalizacji po tym, jak starł się z bolidem Leclerca i uszkodził swój własny. 

Zobacz wideo Najman przyjął kolejne wyzwanie. Ale stawia warunek

F1. Bijatyka między kibicami. Wiadomo, co było przyczyną

Jak się później okazało, kraksa Pereza była punktem zapalnym na trybunach. Kibicom Red Bulla nie spodobało się, że ich ulubieniec nie będzie walczył o zwycięstwo. Zwłaszcza że wyścig odbywał się w jego ojczyźnie. To wywołało nawet bójkę wśród dwóch grup sympatyków.

Nagranie ze zdarzenia bardzo szybko obiegło media społecznościowe. Jeden z fanów Pereza "rzucił się" na ubraną w czerwone stroje grupę sympatyków teamu Ferrari, w którym jeździ m.in. wspomniany Leclerc. Jak widać na filmikach, mężczyzna był niezwykle agresywny i nie oszczędzał nawet kobiet! Przepychanki wywołały także panikę wśród tłumu. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Po kilkunastu sekundach napastnik został obezwładniony i wyprowadzony z obiektu przez ochroniarzy. Jak podają media, ustalono już tożsamość agresora i miał on otrzymać dożywotni zakaz wstępu na trybuny podczas zmagań w F1. Co ciekawe według informacji meksykańskich mediów podczas wyścigu doszło jeszcze do kilku innych incydentów.

Na dodatek, kilka dni temu pod torem w Meksyku doszło do strzelaniny w wyniku której zginęła jedna osoba. Ranni zostali trzej interweniujący funkcjonariusze oraz taksówkarz, który był świadkiem zdarzenia. Do tragedii doszło na parkingu, a służby wykluczyły ewentualność zamachu terrorystycznego.

Do końca sezonu w Formule 1 zostały już tylko trzy wyścigi - w Sao Paulo, Las Vegas i Abu Zabi. Finał sezonu zaplanowano na 26 listopada 2023 roku. 

Więcej o: