Skandal w TV. Na antenie padły paskudne słowa na temat Schumachera [WIDEO]

Skandaliczne żarty na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera mogli usłyszeć fani Formuły 1 podczas jednego z programów DAZN. Dopuścił się ich czołowy hiszpański ekspert Antonio Lobato, a fani natychmiast zaczęli wzywać stację do zwolnienia go. Wygląda jednak na to, że komentator nie musi obawiać się o posadę.

Michael Schumacher w 2013 roku uległ wypadkowi na nartach i od tamtej pory nie pojawia się w przestrzeni publicznej. Siedmiokrotny mistrz świata przez kilka miesięcy był w śpiączce, a po wybudzeniu się rodzina strzeże informacji o jego stanie zdrowia. Słowa przyjaciół i innych legend Formuły 1 wskazują jednak, że były kierowca Ferrari potrzebuje stałej opieki i nie jest w stanie funkcjonować samodzielne. Właśnie to stało się obiektem żartów ekspertów DAZN. 

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Obrzydliwy żart z Michaela Schumachera. Stacja reaguje na słowa eksperta

To właśnie ukrywany stan zdrowia legendy stał się obiektem żartów podczas programu, chociaż zaczęło się niewinnie. - Niech dyrektor techniczny Red Bulla, Adrian Newey, się trzęsie. Oto nadchodzi Antonio Lobato - zapowiedział gościa programu inżynier Toni Cuquerella.

Wtedy to właśnie Antonio Lobato pokusił się na niesmaczny komentarz na temat Schumachera. - Niech Michael się trzęsie. A nie..., Michael nie może się trząść - powiedział najbardziej ceniony hiszpański komentator i zaczął się śmiać. Wtórowali mu inni goście w studiu, których ewidentnie rozbawił żart Lobato. 

Niemal od razu na skandaliczną sytuację zareagowali kibice. "Lobato nie zasługuje na żadną platformę do promocji. To niedopuszczalne i odrażające" - pisał jeden z fanów. Inny dodawał: "Ten gość powinien zostać zwolniony i dostać zakaz wejścia do padoku". 

Wydaje się jednak, że DAZN nie ma zamiaru zwolnić komentatora za skandaliczne żarty ze stanu zdrowia legendy. Nadawca oraz współpracująca z nim firma Telefonika zapowiedziały, że Antonio Lobato pojawi się we wtorkowym programie  "Vamos sobre Ruedas" i tam publicznie przeprosi za słowa siedmiokrotnym mistrzu świata. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W grudniu 2023 minie 10 lat od tragicznego wypadku Michaela Schumachera. - Oddałbym wszystko, żeby móc porozmawiać z tatą - mówił w 2022 roku syn legendy Mick, co zdaje się potwierdzać informacje o fatalnym stanie zdrowia 54-latka. Rok wcześniej w serwisie Netflix pojawił się film dokumentalny "Schumacher", w którym zawarto wiele wypowiedzi rodziny na temat byłego kierowcy, ale jego samego nie pokazano ani razu. 

Więcej o: