"Last dance" Kubicy w F1? Pracowity trening Polaka w Abu Dhabi

Czternaste miejsce zajął Robert Kubica w pierwszym treningu przez Grand Prix Abu Dhabi. O 0,4 sekundy przegrał z kolegą z zespołu, Valterrim Bottasem. Najszybszy był Lewis Hamilton, który wyprzedził George'a Russella i Charlesa Leclerca. To był czwarty trening tego sezonu F1 z udziałem Kubicy.

Biężący sezon Formuły 1 zbliża się do końca. Pozostał już tylko wyścig w Abu Dhabi, który rozstrzygnie, kto zostanie wicemistrzem świata. Alfa Romeo F1 Team Orlen walczy o utrzymanie szóstego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Obecnie ekipa z Hinwil ma 55 punktów i ma pięć punktów przewagi nad Astonem Martinem. Wiadomo, że w przyszłym sezonie skład kierowców pozostanie niezmieniony, który stanowić będą Fin Valtteri Bottas oraz Chińczyk Guanyu Zhou.

Zobacz wideo Spełniła się przepowiednia Brzęczka. "Świat nam zazdrości"

Robert Kubica czternasty, a Mercedes na czele 

Początek treningu minął Kubicy w garażu, gdzie miał wymienione prawe skrzydło. Po 17. minutach Polak zanotował pierwsze okrążenie pomiarowe, w którym wykręcił 16. czas z wynikiem: 1:31.087. Potem Polak się poprawiał i z czasem 1:29.534 był na 14. miejscu.

Po 9 ukończonych okrążeniach kierowca zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen zjechał do boksu. W połowie wyścigu z toru wypadł Logan Sargeant uderzając lekko w bandy, ale po chwili kierowcy Williamsa udało się wrócić na tor i dokończyć trening.

W pierwszej połowie treningu cały czas prowadził Sergio Perez, ale w pewnym momencie został wyprzedzony Alexandra Albona, którego po chwili wyprzedził Valterri Bottas. To wszystko wydarzyło się, gdy Kubica ciągle był w garażu. Wreszcie, po ponad 10 minutach, Polak wrócił na tor, a jego czas był już 19. w całej stawce. Po chwili był już siódmy po przejechaniu okrążenia w czasie 1:28.064. Przez radio informował, że nie za bardzo wiedział czego spodziewać się po nowych oponach.

W tym samym czasie też dał o sobie znać zespół Mercedasa, który na 10 minut przed końcem treningu miał Lewisa Hamiltona i George'a Russela na pierwszym i drugim miejscu. 

Ostatecznie Kubica zakończył trening na 14. miejscu z czasem 1:28.064. Przegrał 0,4 sekundy z kolegą z zespołu, Valterrim Bottasem, który zakończył na 9. lokacie. Najszybszy był Lewis Hamilton z czasem 1:26.633, który wyprzedził George'a Russella i Charlesa Leclerca.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Drugi trening w Abu Dhabi rozpocznie się jeszcze dzisiaj (18 listopada) o godzinie 14:00. Trzeci zaplanowany jest na 12:00 w sobotę (19 listopada). Tego samego dnia o 15:00 rozpoczną się kwalifikacje przed ostatnim wyścigiem w tym sezonie. Sam wyścig rozpocznie się o 14:00 w niedzielę, 20 listopada.

Więcej o:
Copyright © Agora SA