Czarne chmury nad szefem Ferrari. Włoski zespół wydał oświadczenie

Mattia Binotto od 2019 roku pełni funkcję szefa w zespole Ferrari w Formule 1. Według informacji "La Gazetty dello Sport" władze włoskiej stajni zastanawiają się nad zastąpieniem go Fredem Vasseurem z Afly Romeo F1. Ferrari zaprzecza plotkom.

Mattia Binotto w zepsole Ferrari w Formule 1 pracuje od 1995 roku, ale zajmował się inżynierią silnika oraz pełnił funkcję dyrektora operacyjnego jednostki mocy. Jego doświadczenie pozwoliło mu zostać szefem zespołu w 2019 roku, ale pod jego wodzą żaden z kierowców nie osiągnął sukcesu. Przełomowy miał być kończący się sezon 2022, ale Ferrari musiało uznać wyższość Red Bulla w klasyfikacji konstruktorów. Władze Ferrari mogą poszukać zastępstwa w bardziej doświadczonym Fredericu Vasseurze. 

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Fred Vasseur za Mattię Binotto? Możliwe zmiany w Ferrari F1

Frederic Vasseur jest z kolei dużo bardziej doświadczonym szefem zespołu niż Binotto. Przez lata Francuz zarządzał drużynami z niższych kategorii wyścigowych, by w 2016 roku zostać szefem Renault w Formule 1. Funkcję te pełnił tylko przez rok i przeniósł się do Saubera. Od tamtej pory to właśnie tym zespłem zarządza Vasseur. W obecnym sezonie Sauber pod egidą Alfy Romeo radzi sobie całkiem nieźle i w ostatnim wyścigu będzie bronił szóstego miejsca w klasyfikacji konstruktorów przed Astonem Martinem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Francuski inżynier był rozpatrywany przez szefów Ferrari już zeszłego lata, ale ostatecznie Binotto pozostał na stanowisku i teamowi udało się skonstruować konkurencyjny bolid. W trakcie sezonu Ferrari było jednak zawodne i z biegiem czasu ustąpiło miejsca Red Bullowi. Najlepszym wynikiem stajni z Maranello pod wodzą Mattii Binotto było do tej pory drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów w 2019 roku.

Ferrari zaprzecza zwolnieniu Binotto

W mediach społecznościowych Ferrari pojawiło się oświadczenie, które zaprzecza możliwemu zwolnieniu Matti Binotto.

- W odniesieniu do spekulacji w niektórych mediach dotyczących stanowiska szefa zespołu Scuderia Ferrari, Mattii Binotto, Ferrari stwierdza, że plotki te są całkowicie bezpodstawne - czytamy. W Formule 1 często kluczowe decyzje zapadają pomimo zapewnień i wbrew słowom władz i szefów zespołów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA