Bolid Michaela Schumachera sprzedany na aukcji. Absolutny rekord

Bolid Michaela Schumachera, w którym Niemiec jeździł w 2003 roku, został sprzedany na aukcji. Suma, za którą wylicytowano pojazd, jest rekordowa i wynosi 13 milionów franków, czyli około 62 miliony złotych. Absolutny rekord.

Michael Schumacher to siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1. Jeden z tytułów wywalczył w 2003 roku, kiedy jeździł bolidem modelu F2003-GA Chassis 229 od Ferrari i wygrał wówczas pięć wyścigów. Niedawno pojazd trafił na aukcję, a teraz został sprzedany za rekordową sumę.

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

Bolid Schumachera sprzedany. Koniec aukcji, kosmiczne pieniądze

Informację o sprzedaży bolidu przekazał mediom Vincent Luzuy, przedstawiciel domu aukcyjnego  Sotheby's, który nadzorował aukcję. Luzuy wyjawił, że pojazd sprzedano za rekordowe pieniądze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- To jedno z aut Ferrari, które odniosło najwięcej zwycięstw w historii marki, więc jest to bardzo ważny samochód w historii motoryzacji. Mamy wielu zainteresowanych kolekcjonerów - przyznał przedstawiciel firmy. Dodał, że ostateczna kwota, za którą sprzedano bolid to 13 milionów franków szwajcarskich. W przeliczeniu na złotówki jest to około 62 miliony złotych. Suma robi wrażenie i sprawia, że pojazd stał się najdroższym bolidem w historii Formuły 1.

Schumacher wystąpił w 306 wyścigach Grand Prix Formuły 1 w latach 1991-2012, z przerwą od 2007 do 2009 roku. Wygrał 91 razy, co do niedawna było rekordem wszech czasów. Przed dwoma laty osiągnięcie to poprawił Brytyjczyk Lewis Hamilton, który dotychczas triumfował 103-krotnie. W 2013 roku Niemiec uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach. Z powodu obrażeń mózgu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Według nieoficjalnych doniesień kierowca do dziś jest sparaliżowany i nie mówi, choć jego rodzina nie wypowiada się publicznie na temat stanu zdrowia Schumachera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.