Oficjalnie: Red Bull złamał przepisy. FIA opublikowała raport

W poniedziałek FIA opublikowała oficjalne raporty po audytach finansowych wśród wszystkich ekip Formuły 1. Tym samym potwierdziły się spekulacje dotyczące potencjalnego złamania zasad przez trzy zespoły. Chodzi o Red Bulla oraz Aston Martin i Williamsa. Teraz środowisko czeka na decyzje federacji odnośnie konsekwencji naruszeń.

O tym, że Red Bull oraz Aston Martin mogły złamać regulaminy finansowe FIA mówiło się już od kilku dni. Spekulowano, że jedna z tych ekip znacznie przekroczyła limit budżetowy. W poniedziałek FIA potwierdziła te informacje.

Zobacz wideo Skandal w ekstraklasie. "Jest na to przyzwolenie"

"Afera budżetowa" w Formula 1. FIA potwierdza. Red Bull naruszył przepisy

Federacja wydała oświadczenie dotyczące wyników audytów finansowych przeprowadzonych wśród wszystkich zespołów. Naruszenia regulaminu napotkano w Aston Martinie, Williamsie oraz Red Bullu. Ten ostatni team miał przekroczyć dozwolone ramy finansowe w budżecie, zaś dwie pierwsze drużyny miały najprawdopodobniej spóźniać się z dostarczaniem faktur i rachunków.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Jest potwierdzenie ze strony FIA: Red Bull złamał "w nieznaczny sposób" limity budżetowe. Aston Martin naruszył procedury. Teraz sobie poczekamy na decyzje dotyczące ew. kar" - poinformował na Twitterze Karol Górka.

Italy F1 GP Auto Racing Max Verstappen mistrzem świata F1! Absolutny cyrk w GP Japonii

FIA nie ujawniła, póki co, kar, jakie mają spotkać zespoły za naruszenia. Wydaje się jednak, że najwięksi rywale Red Bulla nie zostawią sprawy bez echa. Zwłaszcza że w niedzielę Max Verstappen z Red Bulla zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł mistrzowski.

Pierre Gasly O krok od tragedii w F1. Zabrakło centymetrów. "Co on tu robi?!"

"I jednego możemy być pewni. Dopiero teraz zacznie się prawdziwe show dot. kary, przede wszystkim dla Red Bulla. Ferrari i Mercedes na pewno nie odpuszczą ;)" - dodał Górka.

Wydaje się, że kary nie będą jednak zbyt radykalne. Przekroczenie Red Bulla ma być nieznaczne w stosunku do kwot, o których w ostatnich dniach spekulowano. Mówi się, że zespół przekroczył budżet "jedynie" o 7 milionów dolarów. FIA informację o karach ma podać w późniejszym terminie.

Więcej o: