Robert Kubica w bolidzie F1. Jest decyzja. Powtórka z zeszłego roku

Robert Kubica pojedzie w ten weekend w pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier. Polak zastąpi w bolidzie teamu Alfa Romeo F1 Team ORLEN Valtteriego Bottasa.

Rywalizacja w Formule 1 przeniesie się w ten weekend na tor Hungaroring, gdzie kierowcy powalczą w Grand Prix Węgier. Będzie to już trzynasty etap w walce o mistrzostwo świata. Aktualnie na czele klasyfikacji jest kierowca teamu Red Bull Racing, Max Verstappen. Holender broni tytułu wywalczonego w zeszłym sezonie.

Zobacz wideo "Atomowe okrążenia Lando Norrisa". Niesamowita końcówka wyścigu

Kubica ponownie za kierownicą bolidu, wystąpi w treningu przed Grand Prix Węgier

Jak poinformował na swoim Twitterze Alfa Romeo F1 Team ORLEN, w pierwszym treningu przed GP Węgier wystąpi Robert Kubica. Polak pojedzie w bolidzie najlepszego kierowcy zespołu i aktualnie dziewiątego zawodnika w walce o tytuł mistrza świata, Valtteriego Bottasa. Także w ubiegłym roku wystartował on w pierwszym treningu przez węgierskim wyścigiem, zajmując 18. pozycję. Będzie to trzeci występ polskiego kierowcy w tym sezonie. Wcześniej zaprezentował się on w treningach przed Grand Prix Hiszpanii oraz Francji. Kubica ostatni raz o punkty walczył w zeszłym roku, zajmując w Grand Prix Włoch 14. miejsce.

Sebastian Vettel ogłasza: To koniec. Legenda F1 wycofuje sięSebastian Vettel ogłasza: To koniec. Legenda F1 wycofuje się

Dla Polaka jest to trzeci sezon w Alfa Romeo F1 Team ORLEN, jednak ma on na swoim koncie występy w tylko dwóch wyścigach w ubiegłym roku. Oprócz wspomnianego GP Włoch Kubica zaprezentował się również w GP Holandii, gdzie zajął 15. lokatę. Występ na torze w Hungaroring będzie miał dla niego szczególne znaczenie, bowiem właśnie tam w 2006 roku po raz pierwszy zawalczył o punkty jako kierowca BMW Sauber. Choć do mety dojechał na 7. lokacie, po starcie okazało się, że jego bolid był za lekki, przez co został zdyskwalifikowany. 

France F1 GP Auto Racing"Wyścigowa twierdza" wypada z F1. "To byłoby niesprawiedliwe"

Więcej o: