George Russell wybiegł z bolidu, by ratować Zhou. Musiał wycofać się z wyścigu

Podczas startu niedzielnego wyścigu Grand Prix Wielkiej Brytanii w Formule 1 doszło do dramatycznego wypadku z udziałem kilku kierowców. W mistrzowski sposób na kraksę zareagował George Russell, który od razu pobiegł udzielać pomocy swoim rywalom.

Do kraksy doszło tuż po starcie wyścigu. W karambol poza George Russellem oraz Guanyu Zhou zamieszanych było jeszcze co najmniej czterech innych kierowców. Wypadek wyglądał przerażająco.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Kraksa na starcie Grand Prix Wielkiej Brytanii. George Russell reaguje

Tuż po starcie kierowców George Russell, skręcając w lewo, zahaczył bolid Pierre'a Gasly'ego, który chwilę później wpadł w Guanyu Zhou. Bolid Chińczyka przewrócił się i dachował szorując po żwirze. Całość wyglądała dramatycznie. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

George Russell, widząc sytuację od razu wyskoczył ze swojego pojazdu i ruszył na pomoc swojemu przeciwnikowi, pomimo ryzyka wykluczenia z wyścigu. Brytyjczyk chciał sprawdzić, co stało się Zhou po fatalnie wyglądającym wypadku. Tutaj warto dodać, że Russell był jednym z winowajców zdarzenia. Jego zachowanie jest więc godne podziwu.

Dramatyczny wypadek w wyścigu F2 na SilverstoneBolid wystrzelił w powietrze. Przerażający wypadek na Silverstone [WIDEO]

Po kraksie Russell zdecydował się wycofać z dalszej części wyścigu. Dyskutował on z Jo Bauerem i argumentował, że nie zatrzymał się z powodu uszkodzeń bolidu, a dlatego, że chciał pomóc rywalowi. Ostatecznie zakończył, jednak rywalizację.

- Samochód miał po prostu przebitą oponę, uważam, że mielibyśmy szansę ukończyć wyścig na P6. Chciałem wrócić do rywalizacji, ale samochód nie odpalał, powiedziałem marshalom żeby go nie ruszali, pobiegłem do zespołu, kiedy wróciłem był już na lawecie - skomentował całą sytuację George Russell.

Dla Brytyjczyka oznacza to przerwanie passy finiszowania w TOP 5 w tym sezonie. To też pierwszy raz w bieżącej kampanii, kiedy to kierowca Mercedesa nie dojedzie do mety.

Zhou jest przytomny i rozmawia. Stabilny stan Chińczyka

Jak poinformowało centrum medyczne stan Zhou jest stabilny. - Jest przytomny, rozmawia, nie ma żadnych złamań, biorąc pod uwagę okoliczności ma się całkiem nieźle - powiedzieli przedstawiciele teamu Chińczyka.

Rosyjska duma upada. Kamaz na sprzedaż. Rosyjska duma upada. Kamaz na sprzedaż. "To dla nas bolesne"

Więcej o: