Niemcy żyją aukcją auta, którym miał jeździć Schumacher. Rodzina reaguje

Niemieckie media żyły aukcją modelu Porsche Carrera GT, którego właściciel zapewniał, że w przeszłości jeździł nim Michael Schumacher. Co więcej, 7-krotny mistrz świata miał nakłonić swojego byłego menedżera, by kupił to auto w jego imieniu. Do tych doniesień postanowiła odnieść się obecna menedżerka Niemca, Sabine Kehm.

Minęło już ponad osiem lat od fatalnego w skutkach wypadku Michaela Schumachera. Siedmiokrotny mistrz świata upadł na nartach we Francji, uderzył głową o kamień i przepadł za murem tajemnic. Tak naprawdę do dziś nie ma żadnych oficjalnych informacji medycznych o jego zdrowiu. Pozostają domysły, a z nimi trzeba uważać, bo publikowanie nieoficjalnych informacji grozi pozwem od rodziny Schumacherów. Z tego powodu bardzo rzadko pojawiają się nowe informacje dotyczące Michaela.

Zobacz wideo Kubica ma prosty zespół na start w legendarnym wyścigu. "Nie będzie łatwo"

W niemieckich mediach w ostatnim czasie pojawiły się zaskakujące doniesienia, według których 7-krotny mistrz świata Formuły 1 miał w przeszłości przekonać swojego byłego menedżera Williego Webera do kupna w jego imieniu Porsche Carrera GT. Wszystko z powodu jednej z aukcji, w której właściciel zapewniał, że w przeszłości tym Porsche jeździł Michael Schumacher.

Juri Vips ukarany przez Red Bulla za rasistowskie i homofobiczne odzywkiRed Bull zwolnił kierowcę. Wcześniej powiedział, że czapka jest "gejowska"

Otoczenie Schumachera komentuje doniesienia niemieckich mediów

Do tych doniesień odniosła się Sabine Kehm, obecna menedżerka Schumachera. - W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Michael Schumacher był właścicielem Porsche Carrera GT, które wystawiono na sprzedaż przez jeden z domów aukcyjnych. Nie jest to jednak prawdą - przyznała Kehm, cytowana przez "Auto Bild". - Michael Schumacher nie był ani bezpośrednio, ani pośrednio związany z osobą, która jest właścicielem tego konkretnego modelu Porsche Carrera GT.

Zdaniem niemieckich mediów, Schumacher miał zostać właścicielem tego modelu Porsche w 2004 roku, gdy jeździł w barwach Ferrari w Formule 1. Z tego powodu miał nakłonić swojego ówczesnego menedżera do zakupu auta w jego imieniu. Weber miał być właścicielem tego modelu do 2008 roku.

Toto Wolff ma dość Hamiltona. Możliwe wcześniejsze rozwiązanie kontraktuToto Wolff ma dość Hamiltona. Możliwe wcześniejsze rozwiązanie kontraktu

"Auto Bild" rozmawiał także z bratem Michaela Schumachera, Ralfem, którego menedżerem także był Willi Weber. - Nie pamiętam, żebym widział kiedykolwiek swojego brata w Porsche. O ile wiem, nigdy nim nie jeździł - podkreślił Ralf Schumacher.

Trudno oszacować aktualną wartość samochodu, który mógł zostać najdrożej sprzedanym modelem Porsche Carrera GT. Po informacjach z otoczenia Michaela Schumachera tak zapewne się nie stanie, choć właściciel nadal może liczyć na duże pieniądze. W ostatnim czasie sprzedano dwa podobne modele Porsche Carrera GT - za 1,5 miliona dolarów na aukcji w Phoenix i aż 1,8 miliona dolarów w Fort Lauderdale.

Więcej o: