"Roztrzaskany samochód Micka Schumachera. I to jak, potwornie". Chwile grozy w Monako [WIDEO]

Mick Schumacher, niemiecki kierowca Formuły 1 miał bardzo groźnie wyglądający wypadek w Grand Prix Monako. Jego samochód roztrzaskał się, ale kierowca wyszedł z bolidu o własnych siłach.
Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Było 27 okrążenie Grand Prix Monako. Nagle pojawiły się żółte flagi w trzecim sektorze toru, a Max Verstappen mówił do swojego zespołu, że coś się chyba pali na torze. Okazało się, że wypadek miał Mick Schumacher (Haas), który na prostej drodze uderzył w bariery ochraniające najpierw przodem swojego bolidu, a potem tyłem. Jego samochód rozpadł się na pół, a sam kierowca wyglądał na oszołomionego. Wyszedł jednak z bolidu o własnych siłach.

To już ostatnie GP Monako? Sam książę Albert postanowił ratować sytuacjęTo już ostatnie GP Monako? Sam książę Albert postanowił ratować sytuację

"Jest ze mną ok. Nie rozumiem jednak, co się stało"

- Roztrzaskany samochód Micka Schumachera. I to jak, potwornie, na pół. Co tam się wydarzyło. To jest też miejsce, kiedy podczas tego weekendu roztrzaskał się Daniel Ricciardo, ale nie tak poważnie. Mamy niestety bardzo poważny wypadek -  mówili komentatorzy Eleven Sports.

- Jest ze mną ok. Nie rozumiem jednak, co się stało - powiedział Schumacher do swojego zespołu. Potem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, by organizatorzy mogli usunąć części z rozbitego bolidu Schumachera. Kilka minut później pojawiła się na torze czerwona flaga i kierowcy zjechali do swoich boksów. Służby porządkowe musiały bowiem naprawić bariery ochronne.

Mattia Binotto przyznaje. Ferrari ma problem z jednostkami napędowymiMattia Binotto przyznaje. Ferrari ma problem z jednostkami napędowymi

W momencie zjazdu do boksów prowadził Sergio Perez przed Carlosem Sainzem, Verstappenem i Charlesem Leclercem. Warto też dodać, że przed początkiem wyścigu intensywnie padało. W efekcie wyścig rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem.

Więcej o: