Robert Kubica znów pojedzie w bolidzie Formuły 1. Alfa Romeo potwierdza

To już jest pewne. Robert Kubica weźmie udział w piątkowym treningu przed GP Hiszpanii. W mediach doniesienia na ten temat pojawiały się już od jakiegoś czasu, jednak teraz zostały oficjalnie potwierdzone.

Robert Kubica weźmie udział w piątkowym treningu przez GP Hiszpanii. Informacja ta została już potwierdzona przez team zawodnika z Krakowa - Alfa Romeo. 37-latek pojedzie w porannej sesji, zastępując Guanyu Zhou. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

F1 Miami Grand Prix Auto RacingByły kierowca F1: "Vettel powinien wywiązać się z umowy, a potem się pożegnać"

Robert Kubica znów pojedzie w bolidzie F1. Jest potwierdzenie

Dla Kubicy będzie to trzeci przejazd bolidem C42 w tym sezonie. Polski kierowca miał już okazję wziąć udział w przedsezonowych testach w Barcelonie, gdzie finalnie przejechał jednak jedynie dziewięć okrążeń, przez problemy techniczne pojazdu. Później brał udział w dniu filmowym, również w Hiszpanii, a więcej czasu spędził w bolidzie podczas testów opon Pirelli na torze Imola (100 okrążeń)

Przejazd polskiego kierowcy będzie miał duże znaczenie, bowiem Alfa Romeo przygotowała duży pakiet poprawek na wyścig w Barcelonie. 37-latek brał natomiast aktywny udział w ich przygotowaniu, podczas prac w symulatorze. Najprawdopodobniej będzie miał okazję na przejazdy nie tylko tempem wyścigowym, ale również kwalifikacyjnym. 

Team z Hinwil ma nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą mu uciec w klasyfikacji zespołom ze środka stawki. Poprawki dotyczą głównie przedniego skrzydła oraz całej podłogi pojazdu, jednak prawdopodobnie jest ich jeszcze więcej, tylko Alfa Romeo nie chce, póki co zdradzać wszystkich szczegółów. - Wykonaliśmy sporą pracę w zakresie symulatora i przynosi ona efekty. Ten rozwój ciągle trwa i jest to dla nas bardzo przydatne narzędzie. Nadal musimy jednak wprowadzać kolejne poprawki - przyznał niedawno główny kierowca teamu Valtteri Bottas, cytowany przez portal racefans.net. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nicki PedersenFatalny upadek Nickiego Pedersena. Duńczyk w szpitalu [WIDEO]

GP Hiszpanii rozpocznie się od piątkowych sesji treningowych. W sobotę odbędzie się trzeci trening, a o 16 kierowcy zmierzą się w kwalifikacjach. Wyścig zaplanowano natomiast na niedzielę (22.05) i powinien rozpocząć się o 15. Alfa Romeo zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, mając na swoim koncie 31 punktów. W tabeli przewodzi natomiast Scuderia Ferrari, która uzbierała do tej pory 157 punktów.

Więcej o: