Robert Kubica wraca do bolidu F1. Już w najbliższy piątek

Najważniejszym wyścigiem dla Roberta Kubicy w tym sezonie jest 24h Le Mans, zaplanowany na 11-12 czerwca tego roku w wyścigach długodystansowych WEC. Wcześniej Polak wsiądzie do bolidu Alfy Romeo Racing Orlen. - Możliwe, że będzie można mi kibicować nieco wcześniej, więc atrakcji nie zabraknie - powiedział Kubica na antenie RMF FM.

24h Le Mans to najważniejszy wyścig w kalendarzu wyścigów długodystansowych. Robert Kubica w zeszłym roku walczył o zwycięstwo w wyścigu w barwach belgijskiego zespołu WRT, ale na kilka minut przed końcem doszło do awarii czujnika przepustnicy, przez co samochód nagle się zatrzymał. Później WRT triumfował w klasyfikacji generalnej LMP2, ale Kubica nie miał wątpliwości, że oddałby to mistrzostwo za zwycięstwo w 24h Le Mans. W tym roku Polak ma okazję na rehabilitację.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Robert Kubica ma niespodziankę dla kibiców. Wsiądzie do bolidu F1 przed 24h Le Mans

Robert Kubica ujawnił na antenie RMF FM, że wsiądzie do bolidu Alfy Romeo Racing Orlen przed startem 24h Le Mans. - Możliwe, że będzie można mi kibicować nieco wcześniej, bo mam wziąć udział w treningu F1 przed Le Mans, więc atrakcji nie zabraknie - zdradził Polak. Prawdopodobnie Kubica weźmie udział w jednym z treningów przed Grand Prix Hiszpanii (20-22 maja). Alfa Romeo przywiezie do Barcelony duży pakiet poprawek do swoich bolidów - m.in. zmodernizowane zawieszenie, dzięki czemu konstrukcja zyska na sile docisku.

Robert Kubica nie mógł być do dyspozycji Alfy Romeo Racing Orlen podczas weekendu na torze w Miami ze względu na wyścig 6h Spa-Francorchamps, przez co jego miejsce w roli kierowcy rezerwowego zajął Callum Ilott. Kubica brał udział w testach opon Pirelli na przyszły sezon na torze Imola i pokonał łącznie sto okrążeń. To będzie zatem druga okazja dla Polaka, aby pojechać bolidem Alfy Romeo w trakcie sezonu Formuły 1. Na ten moment nie wiadomo, czy Kubica miałby zająć miejsce Valtteriego Bottasa czy Guanyu Zhou.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans odbędzie się w dniach 11-12 czerwca. Prema Orlen Racing Team zaliczyła udany debiut w serii WEC, zajmując czwarte miejsce w wyścigu 1000 mil Sebring. Nieco gorzej było w wyścigu 6h Spa-Francorchamps, gdzie Louis Deletraz rozbił samochód, a włoski zespół zakończył rywalizację na siódmej pozycji.

Więcej o: