"Fałszywa woda" wokół toru w Miami. Fani F1 krytykują organizatorów wyścigu

GP Miami już od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Jednym z dyskusyjnych tematów jest działalność organizatorów, którzy postanowili wybudować w głębi toru przystań jachtową. Pomysł wywołał poruszenie w mediach społecznościowych. "W fałszywej przystani fałszywa woda" - grzmią fani.

Grand Prix Miami oficjalnie pojawiło się w kalendarzu Formuły 1 w kwietniu zeszłego roku. Pierwsze zmagania na tym obiekcie zostaną zorganizowane w dniach 6-8 maja 2022 roku. Zbliżające się GP będzie jedną z dwóch rund rozgrywanych na amerykańskiej ziemi w tym sezonie - kolejna odbędzie się na torze Austin w Teksasie w połowie października.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Fani oburzeni przed GP Miami. "W fałszywej przystani fałszywa woda"

Już od dawna runda w Miami wzbudza wiele kontrowersji. Jedną z nich był plan utworzenia toru w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Na takie rozwiązanie nie zgodzili się właściciele tamtejszych posiadłości. Ostatecznie zdecydowano, że obiekt zostanie wybudowany wokół Hard Rock Stadium w Miami Gardens. W połowie kwietnia wyścig stanął pod dużym znakiem zapytania za sprawą pozwu wniesionego przez mieszkańców Miami, będących przeciwko organizatorom rundy. Lokalna społeczność obawiała się nadmiernego hałasu i spalin. Tylko że sędzia nie uznał roszczeń i wydał zgodę na organizację Grand Prix.

Imprezowy szał przed Grand Prix Miami. F1 szuka nowych fanówImprezowy szał przed Grand Prix Miami. F1 szuka nowych fanów

W ostatnim czasie spore emocje wzbudza również sam wygląd toru. W zeszłym tygodniu poinformowano, że na obiekcie budowana jest przystań jachtowa, podobna do tej w Monako. Decyzja o stworzeniu portu dla niektórych wydaje się absurdalna, głównie z uwagi na fakt, że tor znajduje się w głębi lądu, w dużej odległości od morza. Położenie geograficzne nie stanęło na przeszkodzie organizatorom, którzy postanowili zaimprowizować przystań na lądzie. Ich wizja wywołała spore poruszenie wśród fanów.

Koncepcja zakłada stworzenie sztucznego jeziora z kilkoma jachtami pomiędzy zakrętami numer 8 i 9. Ze względu na brak dostępu do akwenu morskiego, organizatorzy umieścili pod pokładami niebieską plandekę, która symuluje wodę. To z kolei nie spodobało się fanom, którzy jawnie krytykują pomysły wykonawców. "W fałszywej przystani fałszywa woda" - grzmią kibice. Na obiekcie zostanie umieszczona również kładka, z której będzie można podziwiać zmagania na torze. Za takie miejsca fani będą zmuszeni zapłacić nawet kilka tysięcy dolarów. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Wypadki Ayrtona Senny i Rolanda Ratzenbergera podczas wyścigu F1 na Imoli w 1994 rokuKibic pokazał ostatnie chwile Ayrtona Senny. "Nie czułem, że filmuję historię"

Formuła 1 po raz pierwszy pojedzie w Miami

GP Miami będzie piątą rundą tegorocznej rywalizacji w Formule 1. W poprzednich starciach triumfowali Charles Leclerc (GP Bahrajnu i GP Australii) oraz Max Verstappen (GP Arabii Saudyjskiej oraz GP Włoch). Nowy obiekt może więc przynieść ciekawe rozstrzygnięcia i wyłonić niespodziewanego zwycięzcę. 

Więcej o: