Mazepin wyleciał z F1. Włoska policja zajęła jego willę wartą ponad 100 mln euro

Ponad 20 pokoi, widok na Morze Śródziemne, ogromny ogród i basen - to wszystko mieści się w wartej ponad 100 milionów euro willi, która należy do Nikity i Dmitrija Mazepinów. Rosjanie nie będą mogli się nią cieszyć. Została zajęta przez włoską policję.

5 marca 2022 roku - tego dnia Nikita Mazepin przestał być kierowcą Haasa, a zespół ze Stanów Zjednoczonych rozwiązał umowę z firmą Uralkali, zarządzaną przez rosyjskiego oligarchę, Dmitrija Mazepina. To był efekt wojny w Ukrainie, którą rozpoczęła Rosja. "Moja wola zaakceptowania warunków koniecznych do kontynuacji umowy została całkowicie zignorowana" - napisał rosyjski kierowca w oświadczeniu, opublikowanym w mediach społecznościowych. 23-letni kierowca wciąż nie może się pogodzić z tym, że nie znajduje się już w stawce F1.

Zobacz wideo "Marzenie Putina o stworzeniu wielkiej Rosji jest koszmarem mojego kraju". Władimir Kliczko pokazał zniszczenia po ostrzale rakietowym

Australia F1 GP Auto RacingVerstappen załamany po GP Australii. "Nie mam powodów, by wierzyć w tytuł"

Majątek Mazepinów zajęty przez Włochów. "Plac zabaw dla bogatych Rosjan"

On i jego rodzina mają też inne problemy. Mazepinowie zostali objęci sankcjami Unii Europejskiej. Ich majątek na Zachodzie jest zajmowany przez kraje UE. Na liście sankcyjnej figuruje jako "członek najbliższego kręgu Putina i 24 lutego, w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, wziął udział w spotkaniu z prezydentem Rosji, aby omówić przebieg działań w następstwie zachodnich sankcji".

Jak poinformowała agencja ANSA, włoska policja zajęła nieruchomość na Sardynii, która według włoskiej policji finansowej należy do firmy Ferimod Investments z siedzibą na Cyprze, która powstała w 2009 roku. De facto właścicielami są Nikita Mazepin i jego ojciec.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Nieruchomość, o której mowa, to luksusowa rezydencja z widokiem na Morze Śródziemne. Jest warta około 105 milionów euro. Znajduje się w niej 25 pokoi, baseny i ogromny ogród. Angielski "Daily Mail" nazywa rezydencję "placem zabaw dla bogatych Rosjan". Mazepinowie są w jej posiadaniu od 2012 roku.

"Po przeprowadzonej weryfikacji włoskiej policji finansowej, dowiedzieliśmy się, że nieruchomość jest objęta sankcjami Unii Europejskiej, nałożonymi na Dmitrija Mazepina i Nikitę Mazepina, do 5 marca kierowcy Formuły 1. Kompleks rezydencyjny wart 105 milionów euro został zajęty przez władze" – tak brzmi komunikat włoskiej policji cytowany przez serwis powrotroberta.pl.

Mistrz świata Verstappen nie dojechał do mety. Ferrari na szczycieMistrz świata Verstappen nie dojechał do mety. Ferrari na szczycie

Kilka dni temu Mazepin w rozmowie z BBC został zapytany o wojnę na Ukrainie. Udzielił wymijającej odpowiedzi. - Żyję w tym samym świecie, co ty. Oglądanie tego jest bolesne na wielu poziomach. Widzę ogromne ryzyko w mówieniu czegokolwiek o tej sprawie, bo nigdy nie zadowolę wszystkich i dlatego wolę milczeć - skwitował.

Więcej o: