Aston Martin zaprezentował nowy bolid. "Któż nie jest nim podekscytowany?"

Aston Martin zaprezentował w czwartek swój bolid na nowy sezon. Nowy model - AMR22 już w piątek zostanie po raz pierwszy przetestowany przez Sebastiana Vettela i Lance'a Strolla.

Nieco opadły już emocje, bo zdecydowanie najciekawszym sezonie Formuły 1 ostatnich lat. Po wielu sezonach absolutnej dominacji Lewisa Hamiltona, w końcu doczekaliśmy się godnego przeciwnika dla Brytyjczyka, którym został Max Verstappen. Holender dosłownie na ostatnim okrążeniu sezonu 2021 zapewnił sobie mistrzostwo, kończąc wieloletnią hegemonię Hamiltona.

Zobacz wideo Tak trenuje Jan Błachowicz

Nowy bolid Aston Martina. Sebastian Vettel pod wrażeniem

Obecnie w Formule 1 trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu, który zostanie zainaugurowany już za dwa miesiące w Bahrajnie. Powoli rozpoczynają się więc także prezentacje nowych bolidów. W czwartek poznaliśmy nowy model Aston Martina - AMR22. 

Red Bull zmienia nazwę przed sezonem F1. Dostanie pół miliarda dolarówRed Bull zmienia nazwę przed sezonem F1. Dostanie pół miliarda dolarów

AMR22 został dostosowany do nowych przepisów technicznych, które będą obowiązywały od 2022 roku. Nowa ekipa postawiła na dokładnie to samo malowanie co rok wcześnie z kilkoma kosmetycznymi zmianami. Największą różnicą jest brak loga austriackiej firmy BWT, która z końcem ubiegłego sezonu zakończyła współpracę z brytyjskim teamem. Zamiast tego na bolidzie pojawiło się logo saudyjskiego koncernu paliwowo-chemicznego Aramco.

- Patrzę na ten samochód i myślę, któż nie jest nim podekscytowany? Przed nami nowy sezon i chyba tak naprawdę nikt nie wie, czego się może się spodziewać. Mamy nowe przepisy i każda z ekip będzie miała nadzieję, że odpowiednio je odczytała. Każdy chce wygrywać, łącznie ze mną. Nie byłoby mnie w F1, gdybym nie marzył o triumfie - powiedział na prezentacji lider teamu Sebastian Vettel.

Wyciekło nagranie z finiszu Verstappen - Hamilton. F1 uległo Red BullowiWyciekło nagranie z finiszu Verstappen - Hamilton. F1 uległo Red Bullowi

Nowy bolid zostanie przetestowany przez Vettela i Strolla w piątek na torze Silverstone w ramach tzw. dnia filmowego