Oficjalnie: To koniec! Marcin Budkowski nie jest już szefem ekipy F1

Alpine poinformowało o ustąpieniu Marcina Budkowskiego z funkcji dyrektora wykonawczego zespołu F1. Obowiązki związane z zarządzaniem ekipą przejął tymczasowo Laurent Rossi.

W czwartek wieczorem Alpine wydało oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o tym, iż tymczasowo obowiązki związane z zarządzaniem ekipą przejmie Laurent Rossi, co "umożliwi wszystkim skoncentrowanie się na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu".

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Rossi, dyrektor generalny Alpine, powiedział: Chciałbym podziękować Marcinowi Budkowskiemu za jego zaangażowanie i wkład w rezultaty osiągane przez zespół na przestrzeni czterech ostatnich lat. Team jest w pełni skupiony na jak najlepszym przygotowaniu bolidu do pierwszego wyścigu sezonu w Bahrajnie i osiągnięciu postępów w zakresie osiągów.

Marcin Budkowski odchodzi z Alpine

Budkowski dodał: Bardzo cieszyłem się będąc częścią kadry kierowniczej Renault, a następnie Alpine F1 Team, pracując z tak utalentowaną i oddaną grupą ludzi. Będę bacznie obserwował postępy zespołu w nadchodzących sezonach.

Lewis HamiltonLewis Hamilton grozi odejściem z Formuły 1. Postawił jeden warunek

Marcin Budkowski dołączył do Renault w 2017 roku, po odejściu z FIA gdzie pełnił stanowisko dyrektora departamentu technicznego. W trakcie swej kariery w Formule 1 polski inżynier był również związany z takimi zespołami jak Prost, Ferrari czy McLaren. Szefem Alpina został przed rozpoczęciem ostatniego sezonu Formuły 1.

Odejście Budkowskiego doprowadziło do powstania wakatu na jednym z najwyższych stanowisk kierowniczych stajni z Enstone. Od kilku miesięcy z Alpine jest łączony Otmar Szafnauer, który w ubiegłym tygodniu zakończył współpracę ze stajnią Astona Martina.

Więcej o F1 przeczytasz także na f1wm.pl

Więcej o: