Alarm przed ostatnim wyścigiem sezonu w F1! Kierowca wykluczony

Nikita Mazepin uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie przystąpi do ostatniego w sezonie wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Rywalizacja ta zdecyduje o mistrzostwie świata w tym sezonie.

Kierowca Haasa w sobotę został poddany powtórnej serii prób na COVID-19 i dała ona dodatni rezultat. Jak potwierdzono w oficjalnym oświadczeniu, Rosjanin został skierowany na kwarantannę, choć zakażenie przechodzi bezobjawowo.

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek zmieniła trenera? "Przemyślana, ale ryzykowna decyzja"

Tym samym 22-latek nie będzie w stanie przystąpić do finału sezonu na torze Yas Marina i na starcie pojawi się dziewiętnaście bolidów. Mazepin miał ruszać do Grand Prix Abu Zabi z dwudziestego pola.

Alarm przed decydującym wyścigiem w F1

"Haas F1 Team życzy Nikicie powrotu do zdrowia i nie możemy się już doczekać jego ponownej aktywności na początku 2022 roku w trakcie zimowych testów" - brzmi część oficjalnego oświadczenia zespołu.

Przepisy uniemożliwiają Haasowi skorzystanie z rezerwowego kierowcy podczas zmagań na Yas Marina. Zmiana w składzie musiałaby zostać zgłoszona najpóźniej przed sesją kwalifikacyjną.

Transfer życia? Reprezentant Polski na liście Barcelony. Jeden z głównych kandydatówTransfer życia? Reprezentant Polski na liście Barcelony. Jeden z głównych kandydatów

Wyścig w Abu Zabi zdecyduje o mistrzostwie świata F1 w tym sezonie. Przed ostatnią rywalizacją sytuacja w klasyfikacji kierowców jest niesamowicie wyrównana. O tytuł powalczą Holender Max Verstappen z Red Bull Racing oraz Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa

Przed ostatnim wyścigiem w sezonie obaj kierowcy zgromadzili po 369,5 punktu. W klasyfikacji generalnej prowadzi jednak Verstappen, który w tym sezonie wygrał większą liczbę wyścigów. Holender triumfował dziewięciokrotnie, Brytyjczyk o raz mniej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wyścig o GP Abu Zabi w niedzielę o 14:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej. O F1 przeczytasz więcej na portalu F1WM.pl.

Siwy znowu nokautujeNiepokonany Polak znów nokautuje. W pierwszej rundzie [WIDEO]

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: