Ten moment przesądził o losach wyścigu. Kuriozalna kolizja Hamiltona i Verstappena [WIDEO]

Lewis Hamilton i Max Verstappen w kuriozalny sposób zderzyli się ze sobą w Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Na szczęście obaj kierowcy, mogli ukończyć wyścig.

Było 37. okrążenie wyścigu. Wtedy Lewis Hamilton (Mercedes) próbował zaatakować przy użyciu DRS Maxa Verstappena. Wydawało się, że już tego dokona, ale Holender po raz kolejny w wyścigu ściął zakręt, by utrzymać pozycję. "On jest k***a szalony" - mówił wściekły Hamilton. Chwilę później Mechanicy Red Bulla poinformowali Holendra, aby oddał pozycję Brytyjczykowi. I wtedy doszło do kuriozalnej sytuacji. Hamilton też zwolnił, zamiast wyprzedzać rywala i doszło do kolizji.

Sąsiad Heynena mistrzem świata? W rok od kartingu do F1. "Był najszybszy, zawsze"

Wściekłość Wolffa

Toto Wolff, szef Mercedesa był wściekły po tym starciu dwóch znakomitych kierowców F1. Głośno krzyczał, zdjąć swoje słuchawki z uszu, a po chwili z wściekłością rzucił je o ziemię.

- Zwolniłem, chciałem przepuścić Hamiltona, ale on nie chciał wyprzedzać. Nie bardzo rozumiem, co tam się wydarzyło - komentował Verstappen po wyścigu.

Ostatecznie sędziowie podjęli decyzję o doliczeniu pięciu sekund do czasu końcowego Maxa Verstappena. Holender zdecydował się jednak oddać pozycję lidera Hamiltonowi. Brytyjczyk błyskawicznie wypracował ponad ośmiosekundową przewagę i pewnie wygrał. Drugi do mety przyjechał Verstappen, a trzecie po pasjonującej końcówce, o której zadecydowały ostatnie metry, zajął Valtteri Bottas (Mercedes).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Takie rozstrzygnięcia Grand Prix Arabii Saudyjskiej sprawiły, że Lewis Hamilton dogonił w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Maxa Verstappena. Obaj mają w tym momencie po 369,5 punktu. Gdyby mistrzostwa świata kończyły się dziś, to tytuł wygrałby Holender, bo ma więcej zwycięstw w wyścigach - dziewięć, a Hamilton - osiem.

Tylko trzech kierowców znalazło sposób na Hamiltona. Tylko trzech kierowców znalazło sposób na Hamiltona. "Strach wtedy mi pomógł"

Decydujący wyścig - w Abu Zabi odbędzie się 12 grudnia. Przed rokiem najszybszy był tam Verstappen. Holender wygrał tam tylko raz, a Hamilton aż pięć razy (w latach 2011, 2014, 2016, 2018-19).