Nie żyje Frank Williams. Legenda i założyciel zespołu F1

W niedzielę zmarł sir Frank Williams. Legenda F1 i założyciel jednego z zespołów, w którym niedawno ścigał się Robert Kubica, miał 79 lat.

Frank Williams od najmłodszych lat związany był ze sportami motorowymi. Po krótkiej karierze mechanika i kierowcy w 1966 roku Williams założył zespół Frank Williams Racing Cars. W 2019 roku w tym zespole w Formule 1 ścigał się Robert Kubica.

Zobacz wideo Zabawa w "5 sekund" z Tomaszem Majewskim. Jak odpowie wybitny sportowiec?

W marcu 1986 roku Williams uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Prowadzone przez niego auto wypadło z drogi w Nicei i dachowało, a Williams, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, doznał ciężkich obrażeń. Anglik doznał przesunięcia kręgów, przez co od tamtej pory poruszał się na wózku.

Sensacja! Granerud nie przeszedł kwalifikacji! Pięciu Polaków w konkursieSensacja! Granerud nie przeszedł kwalifikacji! Pięciu Polaków w konkursie

Nie żyje Frank Williams

Rok później Williams został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, a w 1999 roku otrzymał tytuł szlachecki. W niedzielę oficjalne strony internetowe Williamsa oraz F1 poinformowały o śmierci Brytyjczyka.

Ryoyu Kobayashi nie wystąpi też w Wiśle! Na własne życzenieRyoyu Kobayashi nie wystąpi też w Wiśle! Na własne życzenie

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Z wielkim smutkiem zespół informuje o śmierci sir Franka Williamsa - założyciela i byłego szefa teamu Williams Racing" - czytamy w oświadczeniu zespołu. "Po przyjęciu do szpitala w piątek, Sir Frank zmarł w spokoju dzisiejszego ranka, otoczony swoją rodziną".

"Składamy hołd naszemu ukochanemu i inspirującemu liderowi. Będzie nam bardzo brakowało Franka. Prosimy wszystkich bliskich i współpracowników o uszanowanie woli rodziny Williams w zakresie prywatności. Osoby, które chcą oddać cześć Sir Frankowi, proszone są o przekazywanie darowizn na rzecz Stowarzyszenia do spraw Urazów Kręgosłupa. Szczegóły nabożeństwa żałobnego zostaną podane w odpowiednim czasie".

Więcej o: