Wyciekło nazwisko drugiego kierowcy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. "Właściwy wybór"

Wszystko wskazuje na to, że Alfa Romeo Racing Orlen wybrała drugiego kierowcę na sezon 2022. Został nim Chińczyk Guanyu Zhou. - Cierpliwy Frederic Vasseur dokonał właściwego wyboru - komentuje Roger Benoit na łamach szwajcarskiej gazety "Blick".

Frederic Vasseur rozmawiał z francuską telewizją Canal+ Sport kilka dni przed rozpoczęciem Grand Prix Brazylii. Szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen zdradził w nim, że oficjalny komunikat ws. drugiego kierowcy pojawi się 16 listopada, dwa dni po zakończeniu wyścigu na Interlagos. "Podjąłem już ostateczną decyzję" - skwitował krótko Vasseur. Wówczas wydawało się, że w gronie kandydatów do drugiego fotela w zespole z Hinwil pozostawał Robert Kubica.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Znany dziennikarz komentuje decyzję Alfy Romeo ws. drugiego fotela na sezon 2022. "Właściwy wybór"

W piątek 12 listopada do sieci trafiło zdjęcie banera z Szanghaju, na którym znajdował się Guanyu Zhou, kierowca UNI-Virtuosi Racing w Formule 2. Napis na banerze brzmiał: Gratulacje dla Zhou, że został pierwszym chińskim kierowcą F1. To oznacza, że niemal na pewno Zhou będzie zespołowym partnerem Valterriego Bottasa w sezonie 2022. Sponsorzy Chińczyka zapewnią zespołowi z Hinwil aż 25 milionów euro.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Roger Benoit ze szwajcarskiej gazety "Blick" wypowiedział się na temat decyzji Alfy Romeo. Dziennikarz żyje w bardzo dobrych relacjach z zespołem Formuły 1. "We wtorek zespół ogłosi Guanyu Zhou, który będzie rywalizował z Valtterim Bottasem w 2022 roku. Jedno jest jasne: Frederic Vasseur, szef zespołu był bardzo cierpliwy i dokonał właściwego wyboru. Pięć zwycięstw i 17 razy na podium w ciągu trzech lat to naprawdę dobrze osiągnięcie. Na pewno nie jest to dzikus, który zakłóci porządek w zespole. Pieniądze od jego sponsorów mogą być dobrze wykorzystane przez Alfę" - pisze Benoit.

Poza Robertem Kubicą Alfa Romeo skreśliła Antonio Giovinazziego, który jeździł dla zespołu z Hinwil w latach 2019-2021. "Włochowi ostatecznie zabrakło wystarczających argumentów. Zmarnował zbyt wiele dobrych okazji i nagle się obudził po 58 wyścigach, zdobywając 19 punktów" - dodaje dziennikarz. Wydaje się wielce prawdopodobne, że Valtteri Bottas oraz Guanyu Zhou będą brali udział w posezonowych testach, które odbędą się na torze Yas Marina w Abu Zabi po ostatnim wyścigu w sezonie 2021.

Więcej o: