Mocny apel ws. Michaela Schumachera. Jedna z kilku osób, które go widziały

Szef FIA i były szef Ferrari - Jean Todt - odniósł się do klimatu panującego wokół jego przyjaciela - Michaela Schumachera. 75-latek zaapelował o uszanowanie decyzji rodziny niemieckiego mistrza F1.

Michael Schumacher wciąż przechodzi żmudną rehabilitację po bardzo ciężkim wypadku, jaki przydarzył mu się w grudniu 2013 roku. Niemiecki mistrz F1 przewrócił się i z dużą siłą uderzył głową w kamień. Impet był tak duży, że kask uległ poważnemu uszkodzeniu, co dodatkowo wpłynęło na powagę obrażeń głowy, jakich doznał Schumacher.

Zobacz wideo Błachowicz o walce Khalidov vs Soldić: Wszystko może się wydarzyć

Od razu po wypadku Niemiec przebywał w szpitalu w Grenoble, gdzie przez kilka miesięcy utrzymywano go w śpiączce. Po wybudzeniu Schumacher został przetransportowany do willi nad Jeziorem Genewskim. Willi, którą zamieniono w centrum medyczne i jedną z najbardziej strzeżonych posiadłości na świecie.

France Paris Masters TennisHubert Hurkacz może trafić do grupy śmierci. Polak walczy o olbrzymie pieniądze

Jean Todt o Schumacherze

Chociaż od wypadku minęło już blisko osiem lat, to wciąż nie znamy dokładnych informacji na temat stanu zdrowia Schumachera. Dziennikarze, którzy próbowali dowiedzieć się czegoś w tej kwestii, spotykali się z bardzo nerwową rodziną Niemca lub nawet pozwami sądowymi.

Sytuacji nie dziwi się były szef Ferrari i przyjaciel Schumachera - Jean Todt - który znajduje się w niewielkim gronie osób, które mogą przebywać w posiadłości Niemca. - Rozumiem, dlaczego jego rodzina i przyjaciele tak bardzo go chronią. Powinniśmy go zostawić w spokoju - powiedział szef FIA w rozmowie z "The Mail".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Michael jest typem fightera. On walczy i możemy tylko mieć nadzieję, że jego stan zdrowia się poprawi. Przebywam u nich dość często i długo. Jeśli jego żona jest w domu, jadamy wspólnie kolację. Jeśli nie, spędzam czas tylko z Michaelem - dodał 75-latek, który jednocześnie nie odpowiedział na pytanie, czy Niemiec rozpoznaje jego twarz i w jakim jest stanie.

W Polsce powstanie kolejna skocznia narciarska? Obiekt w Lublinie ma kosztować 350 tysięcyNowe informacje ws. studia skoków w TVN. "Fenomenalne. Prawdziwe show"

Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem F1 i przez wielu uważany jest za najlepszego kierowcę w historii. Niemiec ostatni raz w wyścigu wziął udział w 2012 roku.

Więcej o: