Media: Alpine chce stworzyć nowy zespół w Formule 1. Chcą pójść drogą Red Bulla

- Otrzymałem informację, że Alpine rozważa pomysł stworzenia własnego zespołu. To teoretycznie wiązałoby się z wpłacaniem wpisowego w wysokości 200 milionów dolarów - napisał na blogu Joe Saward, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy piszących o Formule 1.

Znamy już składy niemal wszystkich zespołów Formuły 1 na sezon 2022. Jedyną niewiadomą pozostaje drugi fotel w Alfie Romeo Racing Orlen. Media na całym świecie podawały wielu kandydatów na to miejsce, ale wciąż zespół nie podjął ostatecznej decyzji. Na ten moment wiadomo, że w zespole z Hinwil będzie jeździł Valtteri Bottas, który opuścił Mercedesa. Jednym z kandydatów na fotel w Alfie wciąż pozostaje Robert Kubica.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Znany dziennikarz przewiduje nowe działania Alpine. Mogą pójść drogą Red Bulla

Joe Saward, znany dziennikarz zajmujący się Formułą 1, opublikował wpis na blogu po zakończeniu Grand Prix Turcji. Poza zmianami w kalendarzu na sezon 2022 Brytyjczyk wspomniał o możliwych działaniach zespołu Alpine (dawniej Renault). "Alpine z chęcią wypożyczy Oscara Piastriego lub Guanyu Zhou do Alfy Romeo, ale chce ich zachować na przyszłość. Z kolei Alfa liczy na miejsce dla Theo Pourchaire’a, który jeszcze potrzebuje roku na ogranie w Formule 2. Alpine chce Piastriego w roli rezerwowego na sezon 2022, ale nie może zapewnić mu fotela na sezon 2023" - rozpoczął.

"Otrzymałem informację, że Alpine rozważa pomysł stworzenia nowego własnego zespołu. To teoretycznie wiązałoby się z wpłacaniem wpisowego w wysokości 200 milionów dolarów. To pozwoliłoby im stworzyć sytuację podobną do tej, którą ma Red Bull wraz z Alpha Tauri. Może wydawać się to szalone, ale posiadanie drugiego zespołu w stawce oznaczałoby atut finansowy, a do tego to pomogłoby im w rozwoju silników na sezon 2026. Oczywiście mogliby się połączyć marketingowo z takimi markami, jak Nissan czy Mitsubishi" - dodaje Saward.

Alpine pod koniec sierpnia tego roku poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Fernando Alonso przedłużył kontrakt z zespołem na sezon 2022 i nie należy wykluczać, że w przyszłym roku obie strony znów dojdą do porozumienia. Dodatkowo Esteban Ocon przedłużył umowę do 2024 roku, ucinając tym samym spekulacje o nowym francuskim kierowcy w ekipie.

Więcej o: