Media: Alfa Romeo rozważa zatrudnienie Roberta Kubicy! "Atrakcyjna opcja"

Robert Kubica wciąż nie jest pewny swojej przyszłości w Formule 1. Kierowca z Krakowa ma być trzecią opcją dla Alfy Romeo Racing Orlen na sezon 2022 - informuje niemiecki portal sport.de.

Robert Kubica wystartował w dwóch wyścigach Formuły 1 w sezonie 2021 - w GP Holandii na torze Zandvoort oraz w GP Włoch na torze Monza. Polak zastąpił w nich Kimiego Raikkonena, który otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-19. W pierwszym wyścigu Kubica zajął 15. miejsce, a w drugim zakończył rywalizację na 14. miejscu.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Robert Kubica dopiero trzecią opcją dla Alfy Romeo na sezon 2022. "Atrakcyjna opcja przejściowa"

Niemiecki portal sport.de przyjrzał się ośmiu kandydatom na kierowcę Alfy Romeo w sezonie 2022. Dziennikarze uważają, że Robert Kubica jest dopiero trzeci w kolejności. "Sam Kubica nie wykluczał miejsca w Alfie. Polak jednak wie, że jest daleko w łańcuchu pokarmowym - albo ze sponsorem, albo wcale. Kubica nie jest kierowcą przyszłości, ale takiego może szukać Alfa Romeo. Dla niego jest tylko jeden scenariusz - zespół szuka kierowcy na rok przejściowy, aby w 2023 roku umieścić w kokpicie swojego juniora" - czytamy. Prawdopodobnie tym juniorem byłby Theo Pourchaire, który reprezentuje zespół ART Grand Prix w Formule 2 i teraz też znajduje się na liście kandydatów.

Sport.de uważa, że większe szanse na fotel w Alfie Romeo Racing Orlen mają Antonio Giovinazzi oraz Guanyu Zhou. Włoch jest uważany za najbezpieczniejszą opcję dla Alfy Romeo, a do tego zespół nie popsułby sobie dobrych relacji z Ferrari. Chińczyk z kolei oferuje spokój pod względem finansowym (jego sponsor wyłoży 30 milionów euro). Problemem w jego przypadku może być długość kontraktu - Zhou chce dwuletniej umowy, a zespół oferuje miejsce w stawce tylko na rok.

Pozostali kandydaci wymienieni przez sport.de to Nyck de Vries, Oscar Piastri, Robert Schwartzman oraz Callum Ilott. Alfa Romeo Racing Orlen poinformowała 6 września tego roku o zatrudnieniu Valtteriego Bottasa. Fin przez ostatnie pięć sezonów był partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona w Mercedesie, a teraz związał się z nowym pracodawcą wieloletnią umową.

Więcej o: