Francuz skrytykował Roberta Kubicę. "Wypchnął mnie poza tor. Najwidoczniej są równi i równiejsi"

Patrick Pilet skrytykował zachowanie Roberta Kubicy podczas wyścigu 4h Spa. Zdaniem francuskiego kierowcy Polak mógł złamać przepisy, decydując się kilkakrotnie na odparcie jego ataków.

Robert Kubica od początku niedzielnego wyścigu 4h Spa w European Le Mans Series realizował swoje założenia. Polak od wczesnych etapów rywalizacji prowadził i z biegiem czasu coraz bardziej odjeżdżał rywalom. Jego jazda utrudniła jednak wyjazd na tor samochodowi bezpieczeństwa, bowiem przewaga WRT nad IDEC Sport bardzo szybko spadła z 12 do dwóch sekund.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Robert Kubica wyblokował rywala

Podczas swojego przejazdu z takiego stanu rzeczy chciał skorzystać Patrick Pilet. Francuz mocno zbliżył się do Roberta Kubicy i kiedy obaj zaczęli dublować wolniejszych zawodników, kilkukrotnie podejmował próby ataku i wyprzedzenia Polaka.

Chińczyk coraz bliżej Alfy Romeo. Robert Kubica straci ostatnią szansę?Nowy kierowca przyniesie Alfie Romeo 30 mln dolarów? To byłby koniec marzeń Kubicy

Na jednym z zakrętów polski kierowca podczas dohamowania stanął na przeszkodzie Francuzowi, uniemożliwiając mu wyjście na prowadzenie. Brytyjscy komentatorzy wyścigu dostrzegli, że krakowianin mógł w ten sposób złamać przepisy. Wszystko za sprawą "zygzakowania" i zmiany toru jazdy.

Patrick Pilet narzeka na zachowanie Kubicy

Sam Pilet po zakończeniu wyścigu zwrócił na to uwagę. - Kubica podczas walki kilkukrotnie ściął zakręty na dystansie dwóch okrążeń. Najwidoczniej są równi i równiejsi, limity toru nie obowiązują tu wszystkich. W pewnym momencie wypchnął mnie poza tor, na trawę - zauważył Francuz.

Polskiemu kierowcy ostatecznie udało się odeprzeć ataki Pileta, który jako pierwszy zjechał do alei serwisowej. Kubica niedługo później również odbył pit-stop, kończąc tym samym bardzo długi przejazd. Ostatecznie WRT wyprzedziło IDEC Sport, a Yifei Ye potrzebował ledwie kilku okrążeń, aby wyjść na prowadzenie.

Daniel Obajtek negocjuje kontrakt w F1. Chodzi o przyszłość Roberta KubicyDaniel Obajtek negocjuje kontrakt w F1. Chodzi o przyszłość Roberta Kubicy

WRT jest bardzo bliskie zdobycia w niedzielę tytułu mistrzowskiego w European Le Mans Series. Z rywalizacji odpadła już załoga G-Drive z numerem 26, będąca największym rywalem ekipy Kubicy. Jeśli Belgowie zwyciężą w 4h Spa, będą mieli zapewnione mistrzostwo ELMS w sezonie 2021.

Więcej o: