Robertowi Kubicy została już tylko jedna szansa! Oficjalnie: Vettel zamknął drzwi

Aston Martn potwierdził skład kierowców na sezon 2022! W zespole pozostaną Sebastian Vettel i Lance Stroll, a to oznacza, że Robert Kubica ma już tylko jedną szansę na możliwość jazdy w Formule 1 w przyszłym roku.

W ostatnich trwała dyskusja dotycząca przyszłości Sebastiana Vettela. Niemiecki kierowca, który w swojej karierze zdobył już cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, miał rozważać zakończenie swojej przygody w F1 po tym sezonie. Czwartkowe oficjalne potwierdzenie składu przez Astona Martina rozwiało jednak wszelkie wątpliwości.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Robert KubicaNowe informacje ws. przyszłości Kubicy. "Nie ma możliwości rozejścia dróg"

Zgodnie z informacją przekazaną przez Astona Martina, w przyszłym sezonie w barwach tego zespołu ścigać się nadal będą Sebastian Vettel i Lance Stroll - kierowcy, którzy pełnią tę funkcję w obecnym sezonie. Dla Strolla będzie to już czwarty sezon z ekipą z Silverstone i drugi pod szyldem Astona Martina. Dla Vettela będzie to drugi rok z zespołem. Niemiec zdołał wywalczyć w trakcie bieżącej kampanii dwa podia dla swojej nowej ekipy, jednakże na Węgrzech został zdyskwalifikowany z powodu braku wystarczającej ilości paliwa na mecie.

Ostatnia szansa dla Roberta Kubicy

Tym samym stało się jasne, że do zespołu Astona Martina nie dołączy Robert Kubica. Polak w ostatnich dniach także był łączony z tym zespołem. "Polski kierowca byłby zainteresowany ostatnią szansą w Formule 1 z programem na wysokim poziomie. Do tego posiada wiedzę techniczną, która pokrywa się z konkretnym aspektem żądań Astona Martina" - pisał w ostatnich dniach Roberto Chinchero, jeden z bardziej cenionych dziennikarzy w padoku.

Robert Kubica na treningu przed wyścigiem na torze MonzaKubica nie ma wątpliwości. "Gdyby nie Tsunoda, to byłby manewr weekendu"

Po czwartkowej decyzji Astona Martina Robert Kubica ma już tylko jedną możliwość, aby w przyszłym sezonie móc ścigać się w Formule 1. Nadal wolny jest drugi fotel w bolidzie Alfy Romeo. Polak pełni w tym zespole rolę kierowcy rezerwowego i ma niewielkie szanse, aby to zmieniło się w przyszłym roku na jego korzyść

Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl

Więcej o: