Robert Kubica znów na starcie. O której oglądać GP Włoch? [TRANSMISJA, STREAM]

Już w niedzielę Robert Kubica po raz drugi w tym sezonie weźmie udział w wyścigu Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w Grand Prix Włoch na legendarnym torze Monza w zastępstwie za Kimiego Raikkonena. Gdzie i kiedy oglądać kolejny tart Polaka? Transmisja TV, stream online.

W ubiegłym tygodniu Robert Kubica po niemal dwuletniej przerwie wrócił za kierownicę bolidu Formuły 1. Polak zastąpił w teamie Alfa Romeo Racing Orlen Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kubica wziął więc udział w Grand Prix Holandii na torze w Zandvoort i zajął w nim 15. miejsce. 

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Sentymentalny powrót Roberta Kubicy do Monzy. Czy uda się przebić wynik sprzed tygodnia? 

Kilka dni później było jasne, że Kimi Raikkonen nie zdoła wyleczyć się przed kolejnym wyścigiem w kalendarzu, czyli Grand Prix Włoch. Zapadła więc decyzja, że po raz kolejny zastąpi go Robert Kubica. Polak wyjechał więc w piątek na tor Monza dokładnie 15 lat po tym jak na tym samym torze zajął po raz pierwszy w karierze miejsce na podium w wyścigu Formuły 1. Miało to miejsce dokładnie 10 września 2006 roku. Polski kierowca dojechał wtedy do mety na trzeciej pozycji za Michaelem Schumacherem i Kimim Raikkonenem. 

Podczas treningów Robert Kubica po raz kolejny prezentował się bardzo solidnie. W tym pierwszym, który odbył się w piątek, Polak był 16, a następnie w kwalifikacjach zajął 19. miejsce wyprzedzając tylko Nikitę Mazepina. Sobotni trening zakończył na bardzo wysokim 6. miejscu, a późniejszy sprint kwalifikacyjny na miejscu 18. i to właśnie z tej pozycji wystartuje w niedzielnym wyścigu. 

Gdzie i kiedy oglądać start Roberta Kubicy w Grand Prix Włoch?

Grand Prix Włoch na legendarnym torze Monza odbędzie się w niedzielę 12 września. Rozpoczęcie wyścigu zaplanowane jest na godzinę 15:00. Transmisję tego wydarzenia będzie można oglądać na kanale Eleven Sports 1 oraz online w aplikacji Eleven. 

Więcej o: