Świetny wynik Kubicy w treningu przed GP Włoch! Potężny wypadek Ferrari [WIDEO]

Robert Kubica zajął doskonałe 6. miejsce w drugim treningu przed niedzielnym GP Włoch. Polak miał tylko ponad 20 minut na poprawę czasu po tym, jak potężny wypadek miał w Ferrari Carlos Sainz, który wysiadł z bolidu o własnych siłach, ale został zabrany na badania do centrum medycznego.

Weekend na Monzy będzie wyjątkowy z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że to kolejny raz, gdy będziemy przechodzić przez inny format, zawierający sprint, a kwalifikacje rozgrywane były w piątkowe popołudnie. Drugim powodem jest znów udział Roberta Kubicy, który ponownie zastępował Kimiego Raikkonena.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Potężny wypadek Sainza. Dobre miejsce Kubicy na drugim treningu przed GP Włoch

Polak pierwszej części sobotniego treningu nie mógł dobrze wspominać. Zajmował 19. miejsce, gdy nagle potężny wypadek miał Carlos Sainz w Ferrari. Zanim usunięto z toru bolid Hiszpana minęło ponad 10 minut. Sainz wysiadł z samochodu o własnych siłach, ale został zabrany na badania do centrum medycznego. Kubica miał zatem zaledwie około 20 minut, aby poprawić swój czas.

Kubica na nieco ponad 10 minut przed końcem treningu wykręcił znakomity czas i tracił tylko nieco ponad sekundę - 1,034 - do Lewisa Hamiltona, będąc na dobrym 6. miejscu. Ostatecznie kierowca Alfa Romeo zajął tę pozycję, a tuż za nim uplasował się kolega z zespołu - Antonio Giovinazzi. Drugi trening wygrał Lewis Hamilton przed Valterrim Bottasem i Maxem Verstappenem.

Czołowa dziesiątka drugiego treningu przed GP WłochCzołowa dziesiątka drugiego treningu przed GP Włoch screen F1

W piątek Robert Kubica zajął dziewiętnaste miejsce w kwalifikacjach Grand Prix Włoch. Polak jeszcze minutę przed końcem Q1 jechał na ostatnim miejscu, ale w końcówce osiągnął lepszy czas od Mazepina. Oprócz tych dwóch kierowców odpadli Tsunoda, Latifi oraz Schumacher.

Kubica stanął na podium w "świątyni F1". To był pamiętny wyścig nie tylko dla niego, ale i Schumacher

To był jeden z najbardziej niespodziewanych sukcesów w polskim sporcie. 10 września 2006 roku na Monzie Robert Kubica jako pierwszy Polak prowadził w wyścigu F1, a potem zdobył debiutanckie punkty, bo po raz pierwszy w karierze stanął na podium. Nie był w stanie ograć tylko Kimiego Raikkonena i Michaela Schumachera. Niemiec wygrał GP Włoch i przyćmił sukces Kubicy - ale nie zwycięstwem, tylko tym, że po wyścigu zapowiedział odejście z F1 - pisze o sukcesie Roberta Kubicy Jakub Balcerski, dziennikarz sport.pl.

Sobotni sprint kwalifikacyjny rozpocznie się o godzinie 16:30. Natomiast niedzielny wyścig o godz. 15:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.