Robert Kubica wystartuje w kultowym wyścigu F1! Gdzie i kiedy oglądać Polaka? [TRANSMISJA]

W najbliższy weekend Robert Kubica po raz kolejny wsiądzie do bolidu Alfy Romeo w zastępstwie za Kimiego Raikkonena. Polski kierowca weźmie udział w Grand Prix Włoch na słynnym torze Monza. Gdzie i kiedy oglądać Polaka? Transmisja TV, stream online.

W poprzedni weekend po niemal dwóch latach do bolidu Formuły 1 wrócił Robert Kubica. Polak zastąpił w teamie Alfa Romeo Racing Orlen Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Po raz pierwszy polski kierowca wyjechał na tor w Zandvoort dopiero w sobotę w trzeciej sesji treningowej. Zajął w niej 19. miejsce, wyprzedzając tylko Micka Schumachera. 

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Lepiej Kubica poradził sobie w późniejszej sesji kwalifikacyjnej, w której wyprzedził już obu kierowców Haasa, czyli oprócz Schumachera także Nikitę Mazepina. Jednak ku uciesze swojego teamu najlepszy wynik 36-latek uzyskał już w tym najważniejszym występie, czyli niedzielnym wyścigu. Polak zajął w nim 15. miejsce wyprzedzając jeszcze na ostatnim okrążeniu w świetnym stylu Nicholasa Latifiego. 

Grand Prix Włoch. Robert Kubica wraca na tor już w piątek

Środa była dla Roberta Kubicy kolejnym niezwykle szczęśliwym dniem. Team Alfa Romeo Racing Orlen ogłosił oficjalnie, że Polak będzie musiał zastąpić Kimiego Raikkonena także w zbliżającym się Grand Prix Włoch na słynnym torze Monza. 

Pierwsza okazja do zobaczenia Kubicy na torze będzie już w piątek podczas pierwszej sesji treningowej, która rozpocznie się o godzinie 14:30. Następnie Polak pojawi się na torze już w kwalifikacjach, które rozpoczną się o godzinie 18:00. W sobotę natomiast Kubica pojawi się na torze o godzinie 12:00 w drugim treningu, a o 16:30 weźmie udział w sprincie kwalifikacyjnym. Wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Gdzie i kiedy oglądać Roberta Kubicę na torze Monza? 

Wszystkie transmisje weekendu Formuły 1 na torze Monza będą dostępne na kanałach Eleven Sports oraz w aplikacji Eleven Sports. Transmisja pierwszego treningu rozpocznie się w piątek 10 września o godzinie 14:25, a kwalifikacji o godzinie 17:55 na kanale Eleven Sports 1. W sobotę 11 września o godzinie 11:55 rozpocznie się transmisja drugiego treningu na kanale Eleven Sports 1. O 16:25 natomiast na kanale Eleven Sports 2 rozpocznie się transmisja sprintu kwalifikacyjnego. Transmisja niedzielnego (11.09) wyścigu rozpocznie się natomiast o godzinie 15:00 na antenie Eleven Sports 1. Relacje tekstowa ze startów Polaka także na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: