Williams ogłosił hitowy transfer na sezon 2022! Powrót do F1

Williams szykuje zmiany na sezon 2022 Formuły 1. Do składu brytyjskiego zespołu dołączył Alex Albon. - Jestem zachwycony, że możemy powitać Alexa w zespole i zarazem potwierdzić naszą dalszą współpracę z Nicholasem - powiedział Jost Capito, dyrektor generalny Williams Racing.

Na oficjalnej stronie Williams Racing ogłoszono podpisanie kontraktu z Alexem Albonem. Kierowca spędził poprzedni sezon jako kierowca testowy i rezerwowy Red Bull Racing Honda w serii DTM. Wcześniej Taj występował w zespole Scuderia Toro Rosso w F1 oraz w teamie Red Bulla. Ogłoszono przy okazji przedłużenie kontraktu z Nicholasem Latifim. 

Zobacz wideo Tak wyglądają relacje na linii Sousa-Lewandowski [SEKCJA PIŁKARSKA]

- Jestem zachwycony, że możemy powitać Alexa w zespole i zarazem potwierdzić naszą dalszą współpracę z Nicholasem. Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym nowym składem, obaj kierowcy wnoszą do zespołu wspaniałą mieszankę młodości i doświadczenia, która nie tylko będzie świetnie pasować do zespołu, ale także pomoże nam zrobić kolejny krok w naszej podróży - powiedział Jost Capito, dyrektor generalny Williams Racing. 

Williams przeprowadził transfer w F1. Alex Albon dołącza do Brytyjczyków. Latifi zostaje na kolejny rok

- Jestem naprawdę podekscytowany i nie mogę się doczekać powrotu na fotel wyścigowy Formuły 1 w 2022 roku. Kiedy wypadasz na rok z F1, nigdy nie ma pewności, że do niej wrócisz, więc jestem niezmiernie wdzięczny Red Bullowi i Williamsowi za wiarę we mnie i pomoc w powrocie na tor - skomentował Alex Albon. 

Ogłoszenie przedłużenia umowy skomentował również Nicholas Latifi. To będzie czwarty sezon Kanadyjczyka w barwach Williamsa z rzędu. - Cieszę się, że będę kontynuował pracę w Williamsie. Częściowo z powodu nowych przepisów technicznych F1, ale także dlatego, że zespół zmierza w bardziej konkurencyjnym kierunku z nowymi właścicielami, zarządem i ludźmi po stronie technicznej - powiedział Latifi. Williams Racing chwali 25-letniego Taja nazywając go jednym z "najwyżej ocenianych młodych talentów w motorsporcie".

Więcej o:
Copyright © Agora SA