Tak Kubica wyprzedził Latifiego! Kapitalny manewr na ostatnim okrążeniu [WIDEO]

Robert Kubica znakomitym atakiem na prostej startowej na ostatnim okrążeniu wywalczył piętnaste miejsce w Grand Prix Holandii.

Robert Kubica wystąpił w wyścigu dzięki temu, że z rywalizacji wypadł Kimi Raikkonen. Fin otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i za kierownicą zastąpił go właśnie Polak. Kubica w kwalifikacjach zajął osiemnaste miejsce.

Zobacz wideo Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

Świetny atak Kubicy na ostatnim okrążeniu

W wyścigu Robert Kubica w końcówce długo jechał na siedemnastej pozycji. Na ostatnim okrążeniu Polak spisał się jednak znakomicie. Na prostej startowej zdołał wyprzedzić Nicholasa Latifiego (Williams) i ostatecznie został sklasyfikowany na piętnastej pozycji. Kanadyjczyk nie był w stanie odeprzeć ataku Roberta Kubicy, a potem dogonić kierowcy Alfy Romeo.

Robert Kubica znów uderzył w Williamsa! "Pierwszy raz od 2010 roku" [WIDEO]

Inżynierowie Roberta Kubicy byli bardzo zadowoleni z jazdy Polaka w Grand Prix Holandii. - Bardzo dobrze, bardzo dobrze, świetna robota - mówili. W ten sposób Robert Kubica ponownie uderzył w Williamsa. Polski kierowca spędził za kierownicą ekipy z Grove cały 2019 rok, zdobywając jeden punkt w GP Niemiec. Nie mógł jednak liczyć na nic więcej niż problemy rywali, bo bolid Williamsa znacznie odstawał od reszty stawki i nie pozwalał na walkę z żadnym innym zespołem, jeśli nie było problemów na torze.

Więcej o: