Komentatorzy zachwyceni powrotem Kubicy do F1! "Trzeba oddać mu szacunek" [WIDEO]

Kubica ponownie zasiadł za kierownicą bolidu F1 po niemal dwóch latach. Za swój występ w trakcie trzeciej sesji kwalifikacyjnej przed GP Holandii Polak zebrał wiele pochwał od angielskich komentatorów. - Wspaniale znowu go widzieć za kierownicą bolidu F1, na najbardziej fizycznym torze. Jednak trzeba oddać mu szacunek - mówili na filmie, który udostępniło konto F1 na Twitterze.

Robert Kubica z marszu musiał zasiąść z bolidem Alfy Romeo, po tym jak okazało się, że pozytywny wynik testu na koronawirusa miał etatowy kierowca zespołu - Kimi Raikkonen

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Polak stracił dwie sesje treningowe, które odbyły się w piątek i miał bardzo mało czasu, aby zapoznać się ze specyfiką toru w holenderskim Zandvoort, który uchodzi za jeden z najkrótszych, ale również jest bardzo trudny, ponieważ blisko toru są bandy, a kierowcy często nie potrafią pokonać zakrętów i wypadają bolidem na żwir. 

Angielscy komentatorzy po powrocie Kubicy do F1. "Trzeba oddać mu szacunek"

Podczas trzeciego treningu Kubica zajął 19. miejsce w stawce 20 kierowców, wyprzedzając jedynie Micka Schumachera, ale Polak za swoją jazdę był chwalony. - To prawdopodobnie najtrudniejszy tor, na którym można się ścigać. Wiemy, że Robert ma kłopoty z ramieniem i nie jest w nim pełni sił, ale na pewno da z siebie wszystko. Wspaniale znowu go widzieć za kierownicą bolidu F1, na najbardziej fizycznym torze. Jednak trzeba oddać mu szacunek - mówili brytyjscy komentatorzy w filmie zamieszczonym na oficjalnym profilu F1 na Twitterze.

Polak był bardzo aktywny i przejechał aż 27 okrążeń. Oficjalny profil Formuły 1 odnotował powrót Kubicy do F1. "Wspaniale cię tam znowu widzieć, Robercie! W kwalifikacjach i wyścigu weźmie udział po raz pierwszy od 2019 roku" - czytamy w poście.

Kwalifikacje do GP Holandii rozpoczną się o godz. 15:00, natomiast w niedzielę 5 września o tej samej porze początek wyścigu. Relacje ze wszystkich sesji z udziałem Roberta Kubicy na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: