Robert Kubica wraca na Zandvoort po 17 latach! Nie ma najlepszych wspomnień

Robert Kubica po niemal dwuletniej przerwie ponownie pojawi się w Formule 1. Polak skorzystał na przymusowej nieobecności Kimiego Räikkönena i weźmie udział w Grand Prix Holandii. Będzie to dla niego powrót na ten tor po 17-letniej przerwie.

Robert Kubica pełni rolę rezerwowego w zespole Alfa Romeo. W głównych wyścigach z kolei występują Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Po długim oczekiwaniu Polak jednak ponownie otrzyma okazję do rywalizacji w F1.

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Robert Kubica wystąpi na GP Holandii

"FIA, Formuła 1 i Alfa Romeo Racing ORLEN mogą dziś potwierdzić, że podczas testów PCR na miejscu podczas Grand Prix Holandii FIA Formuły 1 w 2021 roku, Kimi Räikkönen uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zgodnie z protokołami COVID-19 nie będzie brał udziału w tym wydarzeniu" – poinformowała FIA. W oświadczeniu podano, że cała impreza nie jest zagrożona.

"Rezerwowy kierowca Robert Kubica weźmie udział w Grand Prix Holandii. Robert w samochodzie numer 88 zastąpi Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19" – potwierdził zespół Polaka, Alfa Romeo Racing ORLEN.

Po raz ostatni Kubica wziął udział w wyścigu Formuły 1 na początku grudnia 2019 roku, jeszcze jako zawodnik Williamsa. Zajął wówczas 19. miejsce w Grand Prix Abu Zabi. Ostatnio Kubica wziął udział w wyścigu Le Mans 24h. Był on dla Polaka bardzo gorzki i trudny do przełknięcia. Awaria samochodu na ostatnim okrążeniu rywalizacji zabrała Kubicy i jego zespołowi podwójne zwycięstwo i sprawiła, że załoga Oreci 07 Gibson z numerem 41 nie dotarła na metę i nie została sklasyfikowana.

Powrót Kubicy na holenderski tor

Po raz ostatni na torze Zandvoort w Holandii Kubica jeździł 17 lat temu. W sezonie 2004 podczas Formula 3 Euro Series Polak zajął odpowiednio 8. i 5. miejsce. Rok wcześniej kończył rywalizację na 7. i 24. lokacie. Tegoroczna edycja wyścigu w Holandii będzie pierwszą w Formule 1 po 36-letniej przerwie.

Terminarz Grand Prix Holandii

Piątek 3 września

  • 11:30-12:30 - Pierwszy trening
  • 15:00-16:00 – Drugi trening

Sobota 4 września

  • 12:00-13:00 – Trzeci trening
  • 15:00-16:00 – Kwalifikacje

Niedziela 5 września

  • 15:00-17:00 - Wyścig

Tym samym Robert Kubica już w sobotę zasiądzie za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen. O 12:00 rozpocznie się trzeci trening, a o 15:00 Polak wystartuje w kwalifikacjach do wyścigu o GP Holandii. W niedzielę odbędzie się wyścig, który ruszy o 15:00. Relacje ze wszystkich sesji z udziałem Roberta Kubicy na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: