Oficjalnie: Robert Kubica wraca do F1! Polak wystartuje w GP Holandii

Robert Kubica wystąpi w Grand Prix Holandii! Polak zastąpi chorego Kimiego Raikkonena - poinformowała Alfa Romeo Racing ORLEN.

Polak w Alfie Romeo jest kierowcą rezerwowym, a w wyścigach biorą udział Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Kubica doczekał się w końcu swojej szansy i pojedzie w Grand Prix Holandii. Wszystko przez to, koronawirusem zakażony został Raikkonen.

Robert Kubica wraca do F1! Pojedzie w Grand Prix Holandii

"FIA, Formuła 1 i Alfa Romeo Racing ORLEN mogą dziś potwierdzić, że podczas testów PCR na miejscu podczas Grand Prix Holandii FIA Formuły 1 w 2021 roku, Kimi Räikkönen uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zgodnie z protokołami COVID-19 nie będzie brał udziału w tym wydarzeniu" – poinformowała FIA. W oświadczeniu podano, że cała impreza nie jest zagrożona.

"Rezerwowy kierowca Robert Kubica weźmie udział w Grand Prix Holandii. Robert w samochodzie numer 88 zastąpi Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19" – potwierdził zespół Polaka, Alfa Romeo Racing ORLEN.

Tym samym Robert Kubica już w sobotę zasiądzie za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen. O 12:00 rozpocznie się trzeci trening, a o 15:00 Polak wystartuje w kwalifikacjach do wyścigu o GP Holandii. W niedzielę odbędzie się wyścig, który ruszy o 15:00. Relacje ze wszystkich sesji z udziałem Roberta Kubicy na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Ostatni raz w wyścigu Formuły 1 Robert Kubica pojawił się 1 grudnia 2019 roku. Wówczas, jeszcze jako zawodnik Williamsa, wziął udział w Grand Prix Abu Zabi. Zajął wtedy 19. miejsce – ostatnie spośród wszystkich kierowców, którzy ukończyli wyścig.

Trudno spodziewać się, aby Kubica zdobył punkty w GP Holandii. Zespół Alfa Romeo Racing Orlen w tym sezonie plasuje się na 9. pozycji w klasyfikacji konstruktorów, zdobywając jedynie 3 punkty w dwunastu wyścigach w tym roku.

Ostatnio Kubica wziął udział w wyścigu Le Mans 24h. Był on dla Polaka bardzo gorzki i trudny do przełknięcia. Awaria samochodu na ostatnim okrążeniu rywalizacji zabrała Kubicy i jego zespołowi podwójne zwycięstwo i sprawiła, że załoga Oreci 07 Gibson z numerem 41 nie dotarła na metę i nie została sklasyfikowana.