Orlen blisko ważnej decyzji ws. Formuły 1. Chodzi o miliony złotych

Robert Kubica awansuje w hierarchii Alfy Romeo w Formule 1? Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" nie widzi szans dla polskiego kierowcy, choć zwolni się jedno miejsce. Co dalej z przyszłością 36-latka?

Cezary Gutowski z "Przeglądu Sportowego" sprawdził, czy odejście na emeryturę Kimiego Raikkonena otworzy drogę dla Roberta Kubicy. Obecnie Polak zajmuje trzecie miejsce w zespole Alfa Romeo Racing Orlen. Wyprzedzają go właśnie Fin oraz Antonio Giovinazzi. 

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica nie zmieni swojej roli w sezonie 2022 Formuły 1. Według zagranicznych mediów w miejsce Raikkonena może zająć Valtteri Bottas obecnie reprezentujący barwy Mercedesa. - W padoku nikt nie rozważa nawet opcji powrotu Roberta Kubicy - powiedział w swoim vlogu Gutowski. 

Robert Kubica nie ma przyszłości w Alfie Romeo? Co ze sponsorem?

Jeżeli Kubica nie zmieni swojego miejsca w zespole F1 Alfy Romeo Racing Orlen, wciąż ma szanse na występy w Orlen Team WRT. Kilka dni temu Polak wystartował w Le Mans i bierze udział w sezonie European Le Mans Series. Kierowca napotkał jednak problemy, a ekipa jako oficjalną przyczynę podała najpierw tuż po wyścigu kłopot z czujnikiem przepustnicy, a kilka dni później opublikował informację, że na ostatnim okrążeniu wyścigu zdarzyło się spięcie elektryczne, które wywołało chwilową awarię jednostki sterującej (ECU).

Lewis Hamilton wściekły po decyzji władz Mercedesa. Nie tego się spodziewałLewis Hamilton wściekły po decyzji władz Mercedesa. Nie tego się spodziewał

- Nie mamy jeszcze podpisanego kontraktu na kolejny sezon. Byłbym jednak przeszczęśliwy, pracując z Robertem w 2022 roku. Myślę, że mamy jeszcze coś do zrobienia wspólnie, choć na razie nie wiem, w jakiej ścigałby się kategorii czy serii. Wierzę jednak, że uda nam się porozumieć - zdradza szef teamu Vincent Vosse.

W Warszawie zaczął się turniej z cyklu World Tour 2019 w siatkówce plażowejJakub Szałankiewicz: Oby World Tour został w Wilanowie na dłuże

Cezary Gutowski oznajmił również, że rozmawiał z "prominentnym dziennikarzem ze świata F1, który nie zawsze ma racje". Wspomniany dziennikarz miał powiedzieć, że być w może w najbliższym czasie zostanie przerwana współpraca Alfy Romeo z polskim koncernem Orlen

Więcej o: