Verstappen rozbił bolid! Czerwona flaga nad torem! Problemy Red Bulla w Belgii [WIDEO]

Max Verstappen okazał się najszybszy podczas drugiego piątkowego treningu przed GP Belgii, ale sam ukończył go, rozbijając samochód Red Bulla. Nie wiadomo jeszcze, czy sytuacja z końcówki sesji będzie miała duże konsekwencje dla zespołu Holendra, ale weekend nie rozpoczyna się dla niego najlepiej.

W pierwszej piątkowej sesji przed Verstappenem znalazł się Valtteri Bottas z Mercedesa, a w drugim treningu ich pozycje się odwróciły. W obu sesjach na trzeciej pozycji rywalizację kończył Lewis Hamilton, czyli drugi z kierowców Mercedesa i siedmiokrotny mistrz świata. Drugi trening zakończyła jednak przedwcześnie czerwona flaga. 

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Rozbity bolid Verstappena. Tak zakończył drugi trening przed GP Belgii

Tę wywieszono po wypadnięciu z toru Verstappena. Holender stracił panowanie nad tyłem swojego bolidu, który obrócił się, a cały samochód kierowcy Red Bulla wpadł w żwir i uderzył w barierę z opon. Verstappen uszkodził w ten sposób zawieszenie prawego tylnego koła i część tylnego skrzydła, przez co nie mógł wrócić do alei serwisowej. 

Red Bull potwierdził, kto będzie jeździł w zespole w kolejnym sezonieRed Bull potwierdził, kto będzie jeździł w zespole w kolejnym sezonie

Problemy Red Bulla. Nie tak chcieli rozpocząć weekend

Samochód zwieziono lawetą, a sesja dobiegła końca na kilka minut przed upłynięciem czasu. To nie najlepszy początek weekendu GP Belgii na torze Spa-Franchorschamps dla Red Bulla, który liczył na brak problemów i szukanie rozwiązań, które pozwolą im wygrać walkę z Mercedesem w sobotę i niedzielę. 

Michael Schumacher Były szef zdradził szczegóły debiutu Schumachera. "Celowo mnie okłamał"

Na razie nie wiadomo, czy bolid Verstappena jest uszkodzony bardziej niż tylko w kontekście problemów z zawieszeniem i tyłem samochodu. Samo rozbicie auta jest dla zespołu jednak kosztownym błędem i sprawą, którą nie potrzebował się zająć, mając w głowie trudną walkę z Mercedesem przez resztę weekendu.

Michael SchumacherNetflix pokazał niepublikowane dotąd zdjęcia Michaela Schumachera

Więcej o: